7 rad pro zahrádkáře na listopad. Připravte se na zimu

0
6
Reklama

I když se už zdá, že v listopadu se toho hodně v zahradě neděje, není to až tak pravda. Podívejte se na tipy, které jsme pro vás připravili, abyste na nic nezapomněli.

Zachycovat kořenovou zeleninu

V listopadu se ze záhonů sklízí už poslední kořenová zelenina. Seberte červenou či reou na krmení, křen …

Kontrolujte uskladněnou úrodu

Uskladněnou zeleninu a ovoce je třeba pravidelně kontrolovat, abyste náhodou kvůli jednomu špatnému plodu nepřišli o celou úrodu.

Postarejte se o okrasné trávy

Trsy trav je dobré omotat provázkem, aby se k nim nedostávala voda, která zamrzá. Ta by mohla způsobit odumření rostliny.

Připravte je na zimu

Stejně jako zahrada i nářadí a jiný zahradní pomocníci musí být dobře připraveni na další sezónu. Ukliďte všechny zavlažovací zařízení a důkladně vyčistěte a uskladněte zahradní nářadí, abyste jej na jaře našli v dobré kondici. Také očistěte a vydezinfikujte květináče.

Vysazujte česnek

Ideální teplota pro vysazování ozimého česneku je dlouhodobější pod 9 ° C, ale ještě nejsou mrazy. Pokud počasí ještě přeje, tak můžete česnek vysazovat ještě v listopadu. Důležité je, aby se česnek dobře zakořenil, ale nevybudoval si ještě nadzemní část. Takto česnek v půdě přezimuje a na jaře se můžete těšit z úrody.

Chraňte kořeny ovocných stromů

Některé dřeviny jsou na chladné a nepříznivé počasí citlivější. Například broskev či meruňka. Je dobré chránit jejich nakopcovaním nebo chvojím.

Posečte trávník

V listopadu můžete naposledy sekat trávník.

Reklama