Aby vaše zahrada na jaře vzkvétala

0
24
Reklama

Jaro je tady. Zahrádka se zelená, sluníčko začíná svítit čím dál, tím víc. Abyste zahradu dostali do patřičné formy, je třeba vyrazit ven a přiložit ruku k dílu.Přinášíme Vám pár tipů, jak nejlépe probrat zahradu k životu.

Ideálních scénářů, jak začít, je několik, protože každý má trošku jiné metody. Ale obecně platí, že pro vzkříšení trávníku je na rozjezd ideální terapií vertikutace. Při ní vertikutátor zbaví trávník mechů i plevelů, a do půdy se dostane více vzduchu, vody a živin. Právě teď je na vertikutaci vhodný čas a měl by na ni myslet každý, kdo si zakládá na kvalitním trávníku. Rozdíl s vertikutací a bez ní je markantní.

Ale co dál? Trávník je nutno doset a pohnojit. Jedině tak dosáhnete to, že se z něj znovu stane kompaktní celek a nebudete mít na zahradě různobarevné mapy. Pokud použijete správné travní osivo a následně hnojivo, změny k lepšímu se dostaví velmi brzy.

 „Výběr travního osiva a hnojiva je velmi důležitý, nicméně mnoho lidí tuto skutečnost podceňuje. Musíte zvážit, jak moc je váš trávník zatěžován, zda má dostatečný přísun slunečních paprsků, nebo je z velké části dne ve stínu. Podle toho osivo vybírejte, „říká odborník na osivo a hnojiva ze společnosti Mountfield.

K prověřené značce na trhu patří například travní směsi německého výrobce WOLF-Garten. Nabízí osivo pro běžné zahrady i okrasné trávníky (Fun), ale i pro zatěžované trávníky včetně sportovních ploch (Loretta Nova).

O kvalitě travních osiv WOLF-Garten nejlépe vypovídají fakta. Jejich trávníky najdete například na stadionu fotbalového gigantu Bayern Mnichov, v sídle německého prezidenta  a v České republice mimo jiné v klášterních zahradách v Litomyšli.

Po došel přichází čas na použití správného trávníkového hnojiva. Ideálním tipem jsou například hnojiva od českého výrobce Agro CS, které koupíte ve všech prodejnách Mountfieldu.

„Vyzdvihl bych organo-minerální hnojivo, jehož součástí je zvířecí hnůj a nezanedbatelná organická složka. Ta u řady hnojiv na  trhu chybí. Díky ní vydrží v půdě mnohem déle, než běžné hnojiva. “ Jeho velkou předností je i fakt, že je šetrné k vašim domácím mazlíčkům. Pokud by ho náhodou požili, nic se jim nestane.

Trávník máme jaksepatří ošetřen a je čas vrhnout se na záhony a květináče. V první řadě potřebujeme kvalitní substrát. V nabídce Mountfieldu najdete jak u široké veřejnosti oblíbený univerzální zahradnický substrát, tak i speciální substráty pro muškáty či pokojové rostliny. Zahrádkáři jistě ocení i rašelinu a praktickou mulčovací kůru, která zabraňuje prorůstání plevelů.

Aby ve vašich záhonech a květináčích vše patřičně vzkvétalo, měli byste květiny i plodiny přihnojovat. Záleží na každém, zda sáhne po univerzálním hnojivu, nebo zvolí specializované hnojiva na květiny, okrasné dřeviny, ovoce, zeleninu či bylinky.

Nedílnou součástí správné péče o zahradu je zalévání. Pokud obhospodařují větší plochu, určitě se vám nebude chtít natahovat s konví a využijete zahradní hadici.Délku vybíráme podle velikosti zahrady. Standardní rozměry jsou od 25 do 50 metrů a záleží na každém, jaký požaduje průměr. K nejrozšířenějším patří hadice s průměrem ½ „a ¾“.

Mountfield letos kompletně obměnil sortiment zahradních hadic, aby plně uspokojil potřeby zákazníků. Vsadil na hadice značky Patriot vyrobeny v České republice. Na výběr jsou tři modelové řady: Silver Line, Gold Line a Diamond Line. K hadicím mohou zahrádkáři zakoupit také zavlažovací pistole, postřikovače, hadicové vozíky, navijáky i velké množství spojovacího materiálu.

Pokud se necháte inspirovat našimi jarními tipy, vaše zahrada to určitě ocení.Odměna na sebe nenechá dlouho čekat.

20150415-_DSC2364_CMYK

Reklama