Bambusový nábytek

0
83
Reklama

V současné době frézovaný a broušený bambusový nábytek směle konkuruje dřevěnému nábytku. Zaručeně je jedním ekologicky šetrným zdrojům a stal se žádaným nábytkářským materiálem na trhu.

Někteří lidé zbožňují tropický vzhled a rustikální bambusový nábytek. A není problém si ho opatřit. Množství výrobců nabízí stolky, luxusní postele, pohodlné pohovky, židle a jiné doplňky, tedy je si z čeho vybírat.

Nábytek vyrobený z bambusu je dostupný ve dvou barevných provedeních. První odstín, přírodní bambus, je podobný světlé barvě javoru. Druhý odstín, který si můžete zvolit, je skarbonizovaný bambus. Takto zuhelnatění bambus je výsledkem kouřící procesu, ze kterého vznikne tmavší jantarový odstín.

Jedinečnou vlastností bambusového nábytku je jeho odolnost. Je podstatně těžší a odolnější než dub, považovaný za zlatý standard tvrdého dřeva. Díky těmto faktorům, není bambusový nábytek levná záležitost. I když vás na druhé straně bude stát méně než nábytek vyrobený z javoru, třešně nebo dubu.
Mezi zákazníky se nazývá také jako zelený stavební materiál. Jelikož je bambus tráva, roste rychleji a může být sebraný častěji než stromy. Na bambusových plantážích se postupně sklízí každých pár let na dobu neurčitou.
Pokud se rozhodnete investovat do koupě tohoto nádherného, odolného a kvalitního nábytku, určitě si ho vychutnáte s dobrým svědomím ještě mnoho let.

Reklama