Bydlení, ve kterém vládne celý rok dobrá nálada

0
9
Reklama

Jen těžko si lze představit, že v takové domácnosti někdo podlehne podzimní pochmúrnosti …

Starý dům, ve kterém jakoby čas plynul svým, celkem nezávislým tempem – tak působí domácnost dvojice ve středním věku na holandském venkově. Majitelé déle uvažovali o koupi domu „panu bohu za zády“ a když uviděli tento, byla to prý láska na první pohled.

Dům si vyžadoval několik větších oprav (mj zatékající střechy), ale některé menší prvky noví majitelé zachovali. Například tmavozelené rámy oken, které jakoby obarvil blízký les.

Jelikož v Holandsku nehrozí velké mrazy, dům má velkorysé okna, téměř výklady do okolní přírody. Některé mají zajímavé vitrážové detaily.Hoci stavba už má za sebou dost let, nepůsobí starosvětsky. Je to hlavně zásluhou svěžího interiéru. Majitelé vymalovali stěny bíle, díky čemuž je prostor světlý a vypadá optimisticky. Tento dojem ještě více podporují různé hravé dekorace a doplňky.

Některé detaily jsou přitom hravě drzé – například tapeta se širokými pruhy nalepená na šikmo. Nebo sbírka polštářů neobvyklých tvarů – byť v podobě vysokohorských končiarov.Dom má téměř 300 m² včetně patra, které momentálně není obydlené a je ve stádiu „vývoje“. Podle všeho na patře časem majitelé vybudují jeden otevřený prostor, podobně jako v přízemí, kde se obývák spojuje s jídelnou a hudebním salonem s klavírem.

 

Reklama