Co je třeba vědět o dekorování vašeho obývacího pokoje

0
15
Reklama

Díky barvám stěn, nábytku, obrazem, doplňkem, květem, dekám a polštářkem můžete jakoukoliv místnost přeměnit na domácí ráj. Zde je pár rad, které byste měli vědět dříve, než se do zdobení pustíte.

1. Je dobré, abyste ještě před prvním nákupem měli v mysli vytvořenou představu, jak by vaše obývací pokoj měla vypadat. Chcete minimalismus, vintage, rustikální atmosféru nebo retro? Musíte v tom mít jasno.
2. Udělejte si průzkum. Prolistujte časopisy, navštivte přátel, surfujte na internetu. Přesvědčte se o tom, že to, co se vám líbí, je trvalé a dlouhodobě se v takto zařízené obýváku budete cítit dobře. Zohledněte vzory, barvy a nábytek. Myslete i na náročnost jejich pravidelné údržby. Například na tmavém dřevě okamžitě vidět prach.
3. Světlo má významnou roli v tom, jak bude vaše obývák působit. Právě ono sehraje velký význam na samotné atmosféře. To, zda bude místnost posetá stíny a tmavými kouty nebo naopak leskem, jasem a třpytem. Svíčky také dodají jiskru.
4. Výběr správného nábytku je asi stejně důležitý jako pro naše tělo kyslík. A také jeho následné umístění v prostoru.
5. Pro celkový dojem jsou podstatné i závěsy. Jejich délka a vzor mají obrovský vliv na místnost i okno. Můžete ho díky nim zmenšit, zvětšit, ale i natáhnout do výšky. Jejich vzor buď slaďte tón v tónu se zbytkem místnosti, nebo, pokud chcete, aby vynikly, dejte je do ostrého kontrastu.

6. Podlaha pokrývá velkou část obývacího pokoje. Podle individuálních potřeb zvažte, zda je pro vás lepší dřevěná, laminátová či korková podlaha, případně dlažba nebo celoplošný koberec. Dbejte na podobné nebo tmavší odstíny než budou stěny.
7. Nechte v obýváku dostatek volného místa pro běžné fungování a každodenní činnosti, například chůzi.
8. Obklopte se doplňky, které mají pro vás hodnotu. Nemusí jít o drahé a luxusní kousky, klidně můžete použít obraz po starých rodičích či keramiku po prababička. Pěkné a cenově nenáročné drobnosti dnes dostanete v každém městě.
9. Květiny, květiny a ještě jednou květiny. Hodí se do každé místnosti, krásně ji oživí a obarví barvou přírody. Navíc se postarají io zdravé ovzduší.
10.Deky a polštářky, které jen tak volně pohodu na sedačku či křeslo, dodají místnost punc pohodlnosti a při relaxování vás krásně zahřejí. Kupujte jejich poslední a slaďte se zbytkem místnosti.

Reklama