Dodejte vašemu domovu přímořskou atmosféru

0
6
Reklama

Moře je pro mnohé z nás synonymem slunce, písku a sladkého nicnedělání. Kdo má rád tento styl života, nemusí proto cestovat do Francie či Itálie. Stačí, když si provensálskou náladu přenese do svého bytu.
Pomocí tohoto nábytku, typického pro sedlácké domy nebo taverny, lze do každé kuchyně či dokonce na každý balkon vnést atmosféru dovolené. Stůl a židle září typickými barvami jihu: modrá, bílá a trochu žluté. Jsou dílem francouzských návrhářů Jeana Louise Menard a Daniela Rozensztrocha a byly zhotoveny podle tradičních zásad řeckých řemeslníků.

Umělecky kovaný železný nábytek má v jižních zemích svou tradici. Důležité upozornění: Pokud tento nábytek zoxiduje, třeba rezavé místo vyčistit brusným papírem.
Zejména ve Španělsku av jižní Francii jsou oblíbené ručně vyrobené betonové dlaždice. Svým dekorativním vzorem vykouzlí v každém prostoru zvláštní přímořskou atmosféru.
V této velké obytné kuchyni možná oslavovat i ty nejkrásnější svátky. Dlouhý jídelní a pracovní stůl a židle vyplétané třtinou jsou dovezené z USA. Kuchyňská linka je z mexických obkladaček a pracovní deska z javorového dřeva.
Zajímavým prvkem je i precizní zrestaurovaná a nově položená původní dlažba z pálené hlíny a také původní masivní trámy, které dodávají celému bytu francouzský šarm – jsou totiž natřeny bíle. Právě bílé dřevo dokázalo odlehčit původní, trochu pochmurný ráz podkroví av celém bytě navodilo atmosféru slunečního Provence.

Reklama