Jak doma využít PVC trubky

0
87
Reklama

Buď si koupíte ve stavebninách zbrusu nový kus plastového potrubí, nebo se rozhodnete využít odřezky z toho, co se vám povaluje ve sklepě nebo na půdě již delší dobu, zde jsou nápady, jak si usnadnit život.

1. Vinotéka

Plastové potrubí seřízneme na akorát velikost, ostré hrany po pilce zbrousíme jemným brusným papírem a jednotlivé odřezky slepíme – například termolepidlom. Samozřejmě, takový stojan nemusí sloužit jen na odkládání alkoholu, ale nealko nápojů.

2. Botník

Botník – zhotovíme obdobným způsobem, akorát je třeba pořídit si tlustší potrubí. Velmi pěkně vypadá, když jednotlivé PVC dílce oblepíme zajímavou tapetou (v tomto případě s imitací březových polínek).

3. Držák na fén

Pro vysoušeč vlasů nebo kulmu není vždy snadné najít vhodné místo.Kus plastového potrubí – koleno – se k tomuto účelu výborně hodí.Spodní část kolena je však třeba zatížit (například, zčásti zalít betonem), aby se stojan nepřevracet.

4. Stojan na kancelářské potřeby

Úzké kousky potrubí spojené lepidlem a nařezané na vhodnou délku mohou posloužit i na psacím stole na odkládání fixů, tužek nebo rtů.Aby tužky nevypadávaly, dno vyrobíme tak, že PVC odřezky nalepíme na hrubší kus kartonu a vyčnívající části odřízneme.

5. Váza

Klouby a kolena PVC potrubí v mnohém připomínají moderní vázy.Dojem bude ještě lepší, pokud jejich nastříkáme zajímavou barvou. Pak stačí do spodní části postavit sklenici s vodou …

6. Dělící příčka

Pár centimetrů tlusté řízky PVC potrubí můžeme pospojovat do zajímavých tvarů – zejména, pokud k tomu použijeme trubky s různým průměrem. Z takových plastových „bublin“ se dají vytvářet krásné struktury – například dělící příčka v bytě.

7. Svítidlo

Plastové potrubí rozřezáné je také zajímavým stínítkem. Zvláště pro LED zářivky, které nevyzařují teplo, takže nehrozí, že se plast pod vlivem tepla zdeformuje.

8. Ozdoby

Adventní věnec nebo vánoční dekorace z PVC? A proč ne? Takový výmysl vás při troše šikovnosti nevyjde hodně, tak proč to nezkusit?Navíc, takto si můžete vyrobit opravdu jedinečné ozdoby, a to přesně na míru, jaká vám vyhovuje.

9. Police

Ať je to odkládací stoleček při křesle, stojan na květiny nebo držák na časopisy, PVC potrubí je dostatečně pevné na to, aby zvládlo svěřený úkol. Kromě toho, pokud si ho sami vyrobíte, bude přesně podle vašeho gusta. A s barevným sprejem za pár korun bude mít i zajímavou barvu, jaká vám právě napadne.

10. Stojan

Tenké PVC trubky můžeme využít k odkládání bižuterie, náramků, krejčovských pomůcek … co vám jen napadne …

2836339

Reklama