Dřezová baterie

0
6
Reklama

Výběr baterie se na první pohled zdá jako jednoduchá záležitost. Kromě toho, že je neustále v provozu, může být i díky ní kuchyně přitažlivá.

Jelikož je baterie v neustálém provozu, je důležité, abyste si vybrali správný model. Rozhodnutí, který druh baterie je pro vás nejvhodnější, záleží na tom, čemu dáváte přednost, i na stylu kuchyně. K dispozici máte velký výběr. Pákové, kohoutkové, bezdotykové zda spouštěné pouze dotykem zápěstí nebo svítící. Ujasněte si zda potřebujete Stojánkový typ nebo ji umístěte na stěnu. Instalována na stěně uvolní místo na desce nebo v dřezu. Pokud máte dřez pod nízko položeným oknem, hledejte speciální sklopnou, která nebude překážet při jeho otevírání. Setkáte se i s bateriemi tlakovými a beztlakovými. Toto musíte zohlednit, pokud jste závislí na vlastním ohřevu vody, tedy podle tlakového nebo beztlakového ohřívače. Aby se vám i líbila, vyberte si vhodnou povrchovou úpravu, nejlépe takovou, která ladí s dřezem. K nerezovému vyberte ze stejného materiálu lesklého nebo matného. Pokud máte granitový dřez, není problém sáhnout i po baterii se stejným povrchem a ve stejném odstínu.

Urychlí i vaření

Na rozdíl od koupelnové, musí být kuchyňská baterie multifunkční a pohyblivá. Aktuální baterie mají výsuvnou spršku na oplachování hrnců, pánví, přepínač proudu vody nebo integrované LED osvětlení, které je spíše dekorativní. Opticky zabarví vodu podle jejího teploty, samozřejmě je to jen designový doplněk, bez kterého se dá v kuchyni fungovat. Vaše nová baterie může v sobě skrývat i výrobník sody a pouhým stisknutím elektromagnetu na baterii si napustíte osvěžující bublinky. Pokud pijete balenou vodu z lahví, můžete si pod dřez instalovat vodní filtr. Čistí studenou vodu od všech usazenin, vodního kamene a chemikálií. Další vychytávkou jsou baterie, které vám hned dodají horkou vodu. Díky malému bojleru pod dřezem si můžete najednou napustit až 6 litrů vařící vody na těstoviny či rýži. Tomu se říká urychlení vaření!

maisoncreative

Reklama