Hnědé sedačky, které nenudí

0
195
Reklama

Hnědou barvu (podobně jako béžovou) někteří lidé pokládají za totálně nudnou. Najdou se však kombinace, které přesvědčí o opaku.

Nezřídka se stává, že hnědá sedačka v obývacím pokoji je řádná nuda. Pokud si však dobře vyberete ostatní doplňky a barvy – a zejména pokud odoláte pokušení ladit hnědou s béžovou – může obývák nabrat skutečný styl.

Hnědá s černou a bílou, to je klasika! 

Kombinace kaštanové nebo oříškové s barvami-nebarví, čili s černou a bílou je sázka na jistotu. Zde se nic nedá zkazit. Zvláště, pokud je rozumně zkombinujete s živou zelení a pár doplňky. Ideální je zaměřit se na dekorace, které mají zajímavou strukturu – například vyplétání, vyšívání, třásně nebo kožešiny .

Hnědá miluje šedou

Pokud je pro vás černo-bílý kontrast příliš intenzivní, namísto béžové zvolte raději světle šedou. Je to barva z chladnějšího spektra, která prostoru nabídne vyváženost. Pokud černou nahradíte šedou, bílou lze vyměnit za jemnou barvu slonoviny.

Hnědá s modrou = styl

Ti nejodvážnější se však nemusí držet při výběru barev takových „jistot“. Hnědá – a zvlášť kaštanová nebo koňaková – totiž výborně ladí s lomenými modrými odstíny. Barvy jako ocelově, dymovomodrá nebo barva soumraku vypadají v kombinaci s teplými hnědými odstíny opravdu stylově.

 

 

 

Reklama