I takto mohou vypadat police na zeď

0
43
Reklama

Poličky jsou potřeba téměř v každé místnosti. Při představě, že někde potřebujeme polici si hned představíme rovnou čáru. Proč raději nevyzkoušet něco jiného? Inspirujte se našimi netradičními poličkami.

Důležitý je tvar

Oblouk, vlna, úl, trojúhelník nebo lichoběžník? Jednotlivé poličky mohou mít různý tvar a nemusí to být jen o rovných čarách a pravých úhlech. Kromě toho to neplatí jen při samostatných poličkách ale i jejich celcích, když několik poliček spolu vytváří určitý obrazec. Umíte si představit police ve tvaru puzzle ? Nebo ve tvaru písmen, které spolu vytvářejí ucelené slovo? Takovými poličkami určitě zaujmete každou návštěvu.

Materiál

Ani materiál poliček nemusí být stále tentýž. Všude samá dřevotříska. Zkuste sklo, kov, polyuretan různých barev nebo pravé neopracované dřevo . Polička může být vyrobena téměř z čehokoliv, důležité je pouze to, aby splňovala svoji nosnou funkci. Stačí se porozhlédnout po bytě a možná najdete něco, co se jako polička dá jednoduše využít. Příkladem jsou bedničky nebo staré knihy.

Mají své místo

Takové originální poličky většinou plní hlavně estetickou funkci. Slouží k vyplnění prázdného místa. Například holou stěnu v dětském pokoji víme pěkně doplnit o poličky ve tvaru stromečku nebo samostatného větvičky. V obývací místnosti zase nemusíte mít klasickou obývací stěnu, postačí originální netradiční poličky. Použít je můžeme i v koupelně , kde se určitě hodí závěsné police, které by drželo hrubé námořnické lano. Fantazii se meze nekladou.

Reklama