Interiér v barvě vášně a ohně

0
3
Reklama

Červená barva je na prvním místě ve většině výzkumů oblíbenosti jednotlivých barev u lidí. Je to barva plná energie, života a dynamičnosti. Mnozí se jí však obávají, pokud jde o její přímé využití v interiéru. Je možné červenou barvu zakomponovat do našich příbytků aniž by nás znepokojovala zda představovala až příliš výrazný interiérový prvek?

Pokud jste milovníci červené a rádi byste ji v určité elegantní a zároveň živé formě měli doma, pojďte se s námi přesvědčit, že při správném prostorovém řešení může i červená působit skutečně kouzelně.

1. Kombinace lesklých červených povrchů s odstíny šedé

Velmi efektně působící barevná schéma je červená v kombinaci s šedou a bílou. Lesklé nábytková dvířka doplňují tóny šedé v podobě koberce, podlahy či poliček. Neutrální bílé stěny a sedací nábytek dodávají celému vizuálu kompaktnost a zjemňují ostrý červený akcent.

2. Klasické spojení červené a černé pro nádherně kontrastní kuchyni

Kuchyňský nábytek v červené barvě v kombinaci s černými prvky, černou lesklou dlaždicovou podlahou, bílými stěnami a kovovými doplňky tvoří výraznou a moderní kuchyň.

3. Koupelna v netradičních barvách

Při řešení koupelny si většina lidí zvykne vybrat jiné odstíny jako právě červenou v kombinaci s černou. Nejoblíbenější odstíny jsou modrá, tyrkysová, zelená, krémová, bílá či pastelové odstíny. Proč však nezakomponovat oblíbenou barvu právě do místnosti, která vás má po náročném dni naplnit energií a ráno probrat a povzbudit? Při rozumném návrhu ani koupelna nemusí působit v červeném provedení příliš agresivní či nevkusně. Inspirujte se spojením černého nábytku a šedé podlahy s červeným.

4. Když hraje červená hlavní roli

Pro extrémních milovníky červené jsou jako stvořené interiréry, v nichž červená hraje hlavní roli. Pokud máte rádi výzvy a nebudete se červenat při překvapeno reakcích hosty, určitě si dopřejte interiér podle vašich nejčevenějších představ. Zářivě červená koupelna, ve které je červené vše kromě umyvadel, baterií a zásobníků na papírové utěrky, je pro vás to pravé. Zamilujete se i do červeno-červené místnosti, jejíž zářivost podtrhuje přirozené světlo proudící ze světlíku.

5. Jen jeden výrazný prvek

Pokud jste zastáncem jednoho výrazného prvku, který oživí jinak neutrální interiér, vsaďte na červené dveře. Jsou nejen designovým, ale také funkčním doplňkem celého prostoru.

6. Necítíte se na takovou prudkou změnu?

Pokud chcete vlastnit něco červené, co oživí vaši kuchyň a zároveň nepatří mezi trvalé součásti vybavení, vsaďte na spotřebiče. Ačkoliv i malý spotřebič, který dříve či později vyměníte za novější model, může svou barvou dodat místnosti úplně jiný ráz.

Reklama