Jak do příbytku zakomponovat předměty z dovolených

0
5
Reklama

Několik skvělých tipů, jak do příbytku zakomponovat předměty z dovolených

Pokud nám učaruje vzdálené místo, máme chuť si z něj odnést co nejvíce, a to nejen ve formě vzpomínek. Bydlení je vděčnou náručí, která takové exotické artefakty přivítá. Nabízíme vám pár triků, jak jejich zakomponovat do moderního příbytku.

To, co není na míru

Zařízený interiér se téměř vždy skládá ze dvou skupin nábytku. Navrženého na míru (nejčastěji jsou to kuchyně či úložný nábytek) a typového. Právě druhá skupina nabízí prostor pro trochu odvázanosti. Jednoduchý obývací pokoj s praktickou sedačkou nabere jiný rozměr díky výraznému křesílku, podnožce nebo orientálnímu konferenčnímu stolku. V kuchyni s minimalistickou linkou může zazářit masivní vyřezávaný stůl nebo netradiční židle. Podobný punc dodají prostoru i řemeslně vyráběné lustry a svítidla. Na oživení zda zútulnění stačí i jediný prvek v prostoru. Čím více jich přidáme, tím výraznější interiér nabude. Proto pozor na hranici, kterou hlídá heslo "méně je více"!

Doplňky a drobnosti

V podstatě by tam ani nemuseli být. Pragmatickým duším pravděpodobně srdce nepište za dekoracemi, ani v našem, ani v jakémkoliv stylu. Nicméně estetická stránka interiéru není zcela samoúčelná. Nástěnné obrazy, polštáře, vázy, podnosy jsou přesně ty drobnosti, které uzavírají celkový dojem z prostoru. Není cílem naplnit parapetní desky soškami slůňat, ale ležérní aranžmá drobností seskupeny na poličce, vkusné nástěnné koláže masek nebo květiny zasazené v ručně malovaných květináčích jsou správnou cestou k nenápadnému a nenucenému zútulnění prostoru.

Textilie

Koberce, potahy, ubrusy, povlečení, závěsy. Zacházení s látkami je nesvazující a tvůrčí. Orientální běhouny nebo tkané závěsy na oknech prostor ohřejí a vnesou do něj exotického ducha. Jednobarevná nadčasová pohovka je vděčným podkladem pro jiskřivé vzory polštářů. Při jejich výběru opravdu lze nabrat odvahu. Měnit povlečení můžeme klidně i každý měsíc, takže pokud nás omrzí, odpočineme si od nich. Nejsilnější chuť experimentovat máme hlavně v létě, možná o rok nám přijdou na chuť znovu. Pro zručnější cestovatele se otevírá země možností i nákupem metrážnych látek. Retro vlna s sebou přinesla znovuobjevení starého nábytku, který často potřebuje přečalounit. Proč ho tedy nezkusit oživit pomocí orientálních textilií?

Reklama