Jaká má být ložnice mladých?

0
22
Reklama

Mít pěknou a praktickou ložnici není jen tak. Hlavně pokud je vaše první společná ložnice malá. Abyste se v ní cítili příjemně a zároveň do ní vešly, co je třeba, musí vše se vším hrát.

Možná to zní směšně, ale víte, jak si vaše polovička odkládá věci? Trička a kalhoty si skládá nebo je věší do skříně na ramínka? I to je dobré před koupí společné skříně vědět. Z praktického hlediska jsou na uskladnění větších kusů oděvů lépe policové skříně, kde jednotlivé věci po otevření hned vidíte.

Zatímco v zásuvkové komodě je po ruce pouze svrchní oděv. Proto je vhodnější využívat ji na odkládání ponožek a spodního prádla. Pokud do ložnice další nábytek nevejdete, vsaďte na různé drátěné programy a závěsné systémy. Díky nim toho do skříní vpravíte mnohem více.

Každé je dobré

V případě, že v bytě nemáte dostatek místa na šaty, pořiďte si postel s úložným prostorem a uskladněte do něj zimní oblečení během léta a opačně. Padla vám do oka postel na nožičkách? Není problém, dokupte si úložné boxy nebo zásuvky a schovejte v nich pod postel vše, co sice potřebujete mít, ale není nutné každý den to používat.

Při výběru postele platí zásada, že má být od ležící osoby delší o 20 centimetrů a šířka lůžka na osobu má být 90 centimetrů. Pokud to prostorové možnosti nedovolují, pohodlně se vyspíte i na dvoulůžku se šířkou 160 centimetrů.

Optický efekt

Vestavěná skříň nebo nábytek na míru, který zapadne do prostoru jako ulitá, využije každý jeho centimetr, a sjednotí ho, díky čemuž bude působit větší. Stejného efektu dosáhnete současnými trendy. Těmi jsou čisté linie, hladký povrch a funkčnost. Černá je sice trendová, no prostor zmenšuje. Raději upřednostněte světlé dřevo nebo bílý povrch.

Noční stolky se sejdou vždy. No, pokud se vedle postele nevejdou, dejte si jen jeden nebo nad postel připevněte poličky, které jejich funkci nahradí. V úzké dlouhé ložnici si dejte vyrobit široké čelo postele, které poslouží jako stolek i jako odkládací prostor, ať už přístupný z boku nebo shora ve stylu periniaka. Noční lampy připevněte na stěnu nebo na postel nalepte LED pásek. V nabídce najdete i postele se zabudovaným nočním osvětlením.

Místo na všechno

Krabice s věcmi, které nemáte kde dát, zaneste do sklepa nebo jejich někomu darujte. Pokud mezi skříněmi zůstal volný prostor, nenechte ho ležet ledem a využijte ho na menší pracovní kout nebo jej vybavte policemi a vytvořte odkládací prostor na knihy či cédéčka.

Reklama