Kavárna plná hravých nápadů

0
9
Reklama

Kavárna plná hravých nápadů, které můžete přenést do svého domova

Industriální prvky, množství příjemných zákoutí pro velké partie i dvojice a hravé nápady, které můžete jednoduše přenést do svého domova. I taková je kavárna Urban House v nejužším centru Bratislavy.

O kavárně

Velkorysá provoz v srdci hlavního města navazuje na kavárnu propojenou s knihkupectvím Gorila.sk Urban Space, která vznikla v září 2013 na přízemí bratislavského obchodního domu Dunaj. Jelikož se kavárenský koncept majitelem osvědčil, rozhodli se ve městě vytvořit další, tentokrát však bez větší spojitosti s knihami, a tak v srpnu 2014 otevřeli novou provoz s názvem Urban House, laděnou podobně jako je ta první. Kavárna vznikla i díky promyšlenému konceptu poměrně rychle – od podpisu smlouvy s pronajímatelem prostor po otevření prošli asi čtyři měsíce. "Už když jsme otevírali první provoz, přesně jsem věděl, v jakém duchu se bude nést. Moderní industriální styl, vintage prvky, kombinace starého a nového, přírodní materiály, zejména dřevo, na kterém se dobře vytváří patina, "popisuje jeden z majitelů a současně manažer prostoru Ján Budaj, který se postaral nejen o vizuální stránku, ale v kavárně odpovídá i za výběr menu a nápojů. Interiérový design ho vždy zajímal, proto se do zařizování pustil sám bez pomoci architekta. Inspiraci čerpal zejména ze zahraničí – z tisku a především z cest po světě, hlavně z Londýna a New Yorku, kde je podobný styl mimořádně oblíbený. Samotný prostor, ve kterém v minulosti sídlilo knihkupectví, prošel poměrně velkými změnami – odstranil se například stropní podhled, což zadní část nejen otevřelo, ale díky stropním světlíkem i prosvětlili. Většina nábytku v kavárně se dovezla ze zahraničí, zejména z Británie, Francie či Dánska. Mnohé prvky přitom realizoval majitel s pomocníky. Postaral se například o výrobu stolů – ať už těch dřevěných s kovovou podnoží, nebo modelů s trubkami, které pěkně dotvářejí průmyslový vzhled interiéru.

Tón v tónu. Opravdu stylovým konferenčním zda příručním stolkem se může stát i pařez stromu. Pokud ho doplníte sezením z hnědé kůže, efektní kombinace je na světě.
"Černý strop prostor zocelí a večer, když se místnost osvětlí, působí efektně. Je však pravda, že přes den nám bere světlo. "
Hammock (nebo pevná houpací síť) nabídne skvělé místo k odpočinku, a to nejen v exteriéru. Pokud to prostorové možnosti dovolí, klidně si ho instalujte i do svého obýváku.
Cihlové stěny vznikly Obita omítky a následně se pretreli bílou barvou. Výškovým rozdělením surové a natřené části stěn lze šikovně korigovat výšku místnosti.
Matrace s sebou přinášejí alternativní a nenákladné možnosti ztvárnění sedací soupravy. "Obléci" je můžete do rozmanitých látek a opěrky nahradí množství polštářů. Ty lze různé překládat av případě, že se vám jejich motiv omrzí, postačí na ně navléci nové potahy.
Kovové židle, které pro značku Tolix navrhl Xavier Pauchard, majitel přestříkat barevnými autolaky.
Dřevo a kovové trubky mohou v moderním interiéru tvořit i základ stylového kuchyňského ostrova nebo baru. Oblíbeným prvkem majitele jsou také jednoduché bílé lesklé kachličky, mezi které se aplikovala černá spárovací hmota.

Reklama