Kolektor za jedno euro

0
13
Reklama

Uvažujete o koupi solární sestavy a čekáte na dotaci od státu? Už nemusíte. Značka Protherm vám při koupi kondenzačního kotle Lev Heliotwin 20 KKZ150 přibalí pouze za 1 € solární kolektor s unikátní drain-back technologií, který se postará o přípravu teplé vody.

V závislosti na místě instalace solárního kolektoru tak ušetříte částku od 570 € do 670 € z celkové ceny sestavy.
Solární sestavu může tvořit stacionární kondenzační kotel s vestavěným 150 litrovým vrstveným zásobníkem teplé vody s duálním způsobem ohřevu teplé vody a jeden plochý kolektor typu drain-back. Primární zabezpečuje ohřev vody solární výměník uvnitř zásobníku. Pokud je slunečního záření nedostatek, voda se ohřeje pomocí deskového výměníku kondenzačního kotle. Výhodou slunečních kolektorů typu drain-back oproti ostatním solárním systémem je volné stečení solární kapaliny zpět do solárního výměníku (zásobníku), které v zimě chrání beztlakový systém před zamrzáním a v létě zabrání přehřívání kolektoru. Solární sestava s kondenzačním kotlem je i díky tomu vhodná pro většinu domácností.

V ceně 1 € je i fixační sada na solární kolektor podle typu střechy a střešní krytiny. Ke kotli lze celkově připojit jeden nebo dva ploché solární kolektory typu drain-back, přičemž čtyřčlenná domácnost si pohodlně vystačí jen s jediným kolektorem. Rozsah výkonu kotle Lev Heliotwin 20 KKZ150 pro vytápění je od 3,8 kW do 20 kW (při teplotním spádu 80/60 ° C) a pro ohřev teplé vody od 3,8 kW do 24 kW. Součástí kotle je kromě vestavěného smaltovaného vrstveného zásobníku s nízkými tepelnými ztrátami i vestavěná ekvitermní regulace a vysoce účinné čerpadlo s nízkým příkonem šetřící náklady na elektrickou energii.

Snadná instalace kotle i kolektoru

Co se týče solárního kolektoru typu drain-back, ve srovnání s klasickým tlakovým systémem, je jeho instalace jednodušší. Není totiž nutná expanzní nádoba ani odvzdušňování solárního systému. Solární kapalina je již předplněná. Všechny potřebné části jako řídící deska, snímače teploty a hydraulické komponenty jsou součástí kotle Lev Heliotwin. I jeho instalace je jednoduchá. Jeho výhodou je možnost oddělení spalovací části od zásobníku, čímž se zjednoduší přeprava i případná instalace v těžko dostupných prostorách. Pokud například kotel potřebujete dopravit nahoru či dolů točitým schodištěm v domě, nebude to problém. Instalace je jednoduchá i díky výborné dostupnosti všech komponentů a širokého příslušenství. Součástí dodávky je totiž i připojovací sada obsahující bezpečnostní prvky jako jsou pojistné ventily a uzavírací ventily usnadňující servisní zásahy oddělením samotného kotle od topného systému. Obsluha kotlů Lev Heliotwin je nenáročná. Ovládají se snadno, což umožňuje ovládací panel s velkým podsvíceným textovým LCD displejem. Na něm se zobrazují všechny potřebné údaje. Celé ovládání funguje na principu "jedno tlačítko = jedna funkce". Kromě intuitivní obsluhy a vysoké účinnosti je velkým plusem i snadná údržba kotle.

Reklama