Krása muškátů

0
35
Reklama

Sezóna oblíbených a populárních muškátů je už za námi. Abyste se z ozdob balkonů a oken mohli těšit i za rok je třeba chránit je před mrazy.

Již během září bylo nutné snižovat muškátem zálivku a přestat s přihnojováním, aby se u nich zastavil růst. Nyní je čas, abyste rostliny zkontrolovali. Pokud jsou zdravé, tak z nich odstraňte květiny, žluté a suché listy a dlouhé výhony zkraťte.

Ideální místo

Kořenový bal nechte mírně proschnout a ještě před příchodem mrazů přeneste rostlinky na světlé místo s teplotou ideálně okolo 4 až 10 ° C. Dobré podmínky nabízejí zimní zahrady, světlé chodby, verandy, sklepy či garáže. Během zimy třeba muškáty občas polít. Úplně stačí však jednou či dvakrát za měsíc. Také je dobré z nich odstraňovat suché lístky.

Tip

Také je dobré, pokud si rostlinu označíte. Například si poznamenejte na květináč typ a barvu muškátu, abyste v nich na jaře vyznali.

Kořínky ochraňte

Zazimovat muškáty můžete i způsobem, který výborně šetří prostor. Zdravé rostlinky vyberete z květináčů, oklepete substrát a kořínky zastřihnete. Takto připravené rostlinky můžete dát i více zpět do květináče. Kořínky je třeba ochránit před světlem, proto je zasypte pískem či rašelinou. Rostlinku nezalévejte.

Zabalte je

Další způsob, který však bývá pochlebování i zavrhovaný je balení muškátů do novinového papíru. Rostlinky třeba stejně vybrat z květináče a obalit silnější vrstvou novinového papíru. Potom uložit vodorovně do bedniček a odložit na místo kde nehrozí mráz.

 

Reklama