Kuchyň, ve které si lehnete

0
26
Reklama

Kuchyň v domě z roku 1947 je poměrně úzká, a tak se majitelé rozhodli pro netradiční řešení – propojili ji s obývákem. Namísto obligátního kuchyňského ostrova si však vybrali cosi mnohem originálnějšího!

Kuchyně má na délku něco přes 5 metrů, po obou stranách měla skříňky hluboké 60 cm. Novým majitelem však úzká uzavřená kuchyňnevyhovovala. Chtěli něco otevřenější, aby rodina mohla lépe komunikovat, ale nápad s kuchyňským ostrůvkem se jim nepozdával.Oslovili architektů ze studia Frier Architecture a ti přišli s celkem originálním a přitom náramně praktickým nápadem.

Jedním z požadavků majitelů bylo, aby kuchyň navazovala na obývák nejen prostorem, ale i stylem. Spojovacím prvkem je dubové dřevo. Kuchyňská linka je vyrobena na míru, z krásného, voňavého dubového dřeva, ošetřeného olejem. Úchytky jsou z mosazi a pracovní deska z betonu .
Kuchyně je jednoduchá, a přitom vůbec nepůsobí stroze. Právě naopak, kombinace materiálů vzbuzuje útulný dojem .

Zlatým hřebem kuchyně je však něco jiného – nika s lehátkem ve výřezu kuchyňské linky. Jednoduchý nápad, jak spojit kuchyň s obývákem. Navíc takto mají majitelé iz kuchyně výhled do zahradní zeleně.

Kuchyňská linka je na jedné stěně po celé její délce, na stěně naproti je kratší. Tak vzniklo místo na jídelní stůl . Kratší část také obsahuje zmíněnou niku s lehátkem. Jaký výborný nápad! Kdo by totiž neocenil vaření s možností vyložit si na pár minut nohy?

Reklama