Malé balkóny a jejich velké možnosti

0
69
Reklama

Lidé, kteří mají velké zahrady, nikdy nepochopí, jak se dá i na malém balkónovém prostoru těšit ze zeleně.

Místa není mnoho, ale prostor není to nejpodstatnější na to, abychom se cítili příjemně. Jde spíše o to, jak si ho zútulnit. A to jde skvěle i na pár metrech balkónové plochy.

Hrnkové království

Nikdy to nebude o sázení do záhonů. Ale to je výhoda balkonu. Můžete si vytvořit malé hrnkové království. Barevné, netradiční, vyrobené. Květináč se sám stane skvostem a spolu s rostlinkou vytvoří dokonalé prostředí na to, abyste se cítili dobře esteticky iv objetí s přírodou.

Zkuste to vertikálně

Na rostliny je místa dost. Jen je musíte správně rozmístit. Popínavé se mohou táhnout po celém zdi. Nebo si na žebřiny rozmietnite malé květináče s živým potěšením. Je to možnost, jak mít na malém prostoru více zeleně, než by si někdo dokázal zajistit na prostorné terase.

Alespoň malé sezení

Je nutné na to, abyste si balkon a pobyt na vzduchu náležitě užili. I když možná jen s kávou v ruce a dobrou knihou. Pokud se vám nelíbí příliš výhled z balkonu, využijte možnost umístit sedačku na stranu ke stěně. Tak, abyste hleděli na stěnu protilehlou, kterou si upravíte dle vlastního gusta. Ať už barevně nebo rostlinné.

Bylinky to zachrání

Bylinky do kuchyně patří na balkon. Můžete zde pěstovat v malých trendy truhlících levanduli, dokonce i chilli papričky, malé rajčátka, a od pažitky, přes mátu až po bazalku prakticky všechno. Potom po vstupu do balkónové zóny budete cítit omračující vůni toskánského venkova a vůbec vás nenapadne, že jste na okraji města.

Pohoda v síti

Na malém balkoně si houpací síť rozhodně nerozloží. Ale například závěsné sezení na pružině, které je jakousi kombinací houpačky a houpací sítě je rozhodně to pravé, co se vejde i na malý balkon. Pak už jen stačí zavřít oči, vytaviť tvář slunci a zapomenete, že jste na sídlišti. Ocitnete se v zóně pohody.

 

 

Reklama