Malování na dřevo

0
80
Reklama

Dřevěné podlahy jsou součástí našich domovů a čas od času potřebují osvěžit. Je několik způsobů, jak to můžeme dosáhnout. Jedním z nich je kreativní, ručně si je vyzdobit.Co kdybyste si svou podlahu jednoduše vymalovali?

 

Falešný mramor

Pokud nechcete bláznivé vzory, mnoho barev nebo se chcete vyhnout pracnosti při tomto zdobení samotné podlahy, sáhněte po obyčejných čtvercích. Tomuto vzoru se říká falešný mramor a je typický pro kuchyňské podlahy, kde se většinou střídá černá s bílou. Barevnost můžete zvolit jakoukoliv, navíc pokud budete střídat například žluté čtverce s přirozenou barvou dřeva, výsledný efekt bude nanejvýš stylový .
Dalším z těch jednodušších možností můžeme zvolit u parket. Vzhledem k tomu, že jsou to části menší, můžeme využít jejich kontury a vytvořit vzor mnohem jednodušší například díky tónování.

Kreativitě se meze nekladou

Vzory si můžete předvolit sami. Vytvořit si například jeden jediný vzor a následně jej aplikovat na podlahu jakoby systémem razítkování či naopak sáhnout po neopakující se vzoru. Co tak inspirovat se slovenskými folklórem nebo naopak orientálními koberci? Představte si tmavé dřevo a na ní bílé mandaly nebo naopak vybarvěte podlahu celou a v daném vzoru nechte vyniknout strukturu samotného dřeva. Možností je mnoho, stačí si jen vybrat.

Poslední krok

Ať už zvolíte kterýkoliv způsob úpravy vaší podlahy, nezapomeňte na poslední úpravy, které jsou stejné jako při nezdobeném povrchu. Po tom, jak jste zvolili ty správné barvy na dřevo (ve specializovaných prodejnách vám jistě pomohou), je třeba posledním krokem je zafixovat. Použijte matný nebo lesklý lak, který ochrání nejen nátěr, ale i pod ním ukryté dřevo.

Reklama