Namísto obyčejné stěny školní tabule

0
20
Reklama

Možností jak upravit stěny je dnes nespočet. Obyčejná bílá rozzáří prostor, můžete sáhnout po své oblíbené syté červené nebo se necháte unést pastelovými odstíny, zvolíte tapetu nebo …!se přenesete do školních časů a uděláte si ze zdi jednu velkou tabuli.

Výběr prostoru a použitelnost

Černé stěny si můžete dovolit v případě menších, ale i větších prostor. Tento zajímavý, matný, tmavý nátěr se stal hitem po celém světě. Iu nás mnohé kavárny zvolili tuto zajímavou možnost pro popisky svých aktuálních nabídek jídel a nápojů, protože kromě toho, že tzv. „Chalkboard“ nátěr vypadá stylově splňuje důležitou praktickou funkci, kterou je jeho prepisovateľosť. Konec konců je to klasická černá tabule, kterou znáte ze školních dob.

Postup práce

V první řadě je třeba připravit stěnu na nátěr. Papírové pásky vám pomohou ohraničit prostor, které budete malovat (nemusí to být totiž celá plocha, ale možná zvolíte pouze jednu její část). Očistěte plochu od největších nečistot, popřípadě odstraňte hřebíky a úchyty, které by vám mohly překážet a pomocí sádry vyplňte největší nerovnosti. Před tím než přejdete ke černé tabulové barvě, můžete ještě použít základní nátěr, který je třeba nechat pořádně zaschnout.

A je to!

Po aplikaci nátěru samotné tabulové barvy je důležité nechat ji pořádně zaschnout. To znamená minimálně tři dny bez jakéhokoliv oděru, který by mohl narušit její strukturu.Před tím než se poprvé rozhodnete napsat si přímo na stěnu svůj nákupní seznam, nezapomeňte ještě na jeden důležitý mezikrok. Tím je pokrytí celé plochy obarvené stěny křídovým prachem. Nejdelší hranou křídy ním celou plochu pomalujte a následně suchým hadříkem setřete. A teď je to to správné ořechové a můžete začít tvořit. Velká výhoda tohoto nátěru přichází tehdy, pokud máte doma malé ratolesti, které se dokáží na tabuli pořádně vyřádit, aniž jste museli rituál malování opakovat každého půl roku.

Náš tip!

Pokud vás představa popisovatelných stěn zaujala, ale černá není zrovna volbou po které byste s nadšením sáhli, trh nabízí několik možnosti nátěrů s podobnými vlastnostmi. Barevná škála zde není omezením.

779ee7720828f124e70b6e0a3c785d12

Reklama