Nápady, jak využít prostor pod schody

0
252
Reklama

Ať už bydlíte v rodinném domě nebo dvoupatrovém bytě, na to, abyste se dostali na patro jednoznačně potřebujete použít schodiště. Samozřejmě může mít rozličný tvar, velikost i šířku.

Byla by však velká škoda, kdyby prostor pod schodištěm zůstal nevyužitý. Neváhejte proto poohlédnout po originálních nápadech, které vám pomohou efektivně a hlavně prakticky tento prostor využít.

Ideálně vám tento prostor poslouží pro skladování různých domácích čistících potřeb, vysavače, mopu, věder a podobně. Také si tam můžete odložit sezónní oblečení, boty, sportovní potřeby ale i nářadí či odpad. Můžete tam zabudovat věšák, skříňky, police ale i zásuvky. Vše záleží na tom, jak prostor chcete využít.

Další možností je malá koupelna s WC pro hosty přímo pod schody. Trošku nevšední ale praktické, pokud vám to instalace dovolí.
V případě, že je váš příbytek menších rozměrů, pohotově si pod schody zřiďte svou útulnou domácí pracovnu. Postačí vám malý stůl a nějaké regály, které snadno se zabudujete na toto místo.

Pokud bydlíte v malém městském bytě, není nic zvláštního využít prostor pod schody pro zařízení menší kuchyňky. S pomocí instalatéra tam můžete také umístit různé spotřebiče pro váš komfort.

Milovníci vína, určitě ocení zabudování velkého stojanu na víno pod celým schodištěm. Vhodné je tento stojan ošetřit dvířky, v případě, že se v domácnosti nacházejí i děti.

Nuž a pokud se chcete zabavit, zřiďte si tam knihovnu s pohodlnou sedačkou, stylový domácí bar, umístěte tam TV, případně CD přehrávač pro odpočinkovou chvilku nebo tam připevníte dekorativní police, na které pokladete například suvenýry z dovolených.

Způsobů jak využít tento prostor je opravdu hodně. Inspirovat se můžete na internetu nebo u svých známých. A pak se směle pusťte do realizace.

 

 

Reklama