Navrhujeme ložnici v přírodním stylu

0
8
Reklama

Ačkoli zařízení většiny ložnic sestává jen z několika kusů nábytku, navrhnout ji tak, aby byla příjemná i zajímavá, rozhodně není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Užitečná i elegantní komoda

Postel s nočními stolky je z masivního dubového dřeva, namořeného na tmavý hnědý odstín. Doplňuje ji komoda ve stejném stylu – velmi užitečný kus nábytku, díky kterému se vám podaří přehledně uložit spodní prádlo, ponožky a jiné drobnosti.

Neměla by chybět, nesmí však dominovat

Pro uložení většiny oblečení je určena velká vestavěná skříň s posuvnými dveřmi. Spodní část dveří je z dubové dýhy se stejným odstínem jako postel a komoda, horní část má lesklý povrch v jemné barvě kapučína – díky jemné barevnosti a lesku nepůsobí velká plocha posuvných dveří těžkopádné a dominantně.

Tmavé dřevo vytváří příjemný kontrast se světlou dřevěnou podlahou i šedým kamenem na stěně.

V jednoduchosti tkví tajemství úspěchu

Prostor ložnice je navržen již na první pohled velmi jednoduše a účelně zařízený. Žádné zbytečné ozdoby a lapače prachu. Je tu jen to nezbytné, co do ložnice patří – postel s nočními stolky, úložný prostor, lampa a velké zrcadlo. Vestavěná skříň je velmi praktická – ukryje množství šatstva a ostatních věcí v domácnosti. Aby s místností vytvořila harmonický celek, měla by materiálem a barevně ladit s podlahou a ostatním nábytkem.

Kontrast kamene, kterým je obložená stěna, a něžných skleněných svítidel decentně oživuje klidný interiér ložnice. Společným jmenovatelem vybavení této ložnice jsou přírodní materiály. Ačkoli při slově "přírodní interiér" si většina lidí představí dřevo, čistě dřevěné zařízení by mohlo působit nudně. Proto jsem k dřevu přidala kámen v podobě obkladu na stěně a sklo ve formě zajímavých svítidel.

Světlo na různé příležitosti

Kromě lustru a stojací lampy jsou v místnosti i další zdroje světla. Samozřejmě, u postele nesmí chybět noční lampy, které doplňují bodová světla v nice za její záhlavím. Několik zdroje světla totiž umožňují vytvořit v ložnici atmosféru přesně podle potřeby – ať už si chcete vybrat něco na sebe, odpočinout si, číst, nebo si užít chvíli romantiky.

Reklama