Nebojte se barev v kuchyni

0
26
Reklama

Stejně jako pro delikátní vaření nezbytné kvalitní suroviny, pro oku lahodící vzhled kuchyně jsou potřebné barvy. Co tak k fantazii chutná přimíchat i veselé, o něco více odvážné odstíny? Šli byste do toho?

Bílá, různé odstíny dřeva, kde tu červené nebo vínové barvy skříněk s lesklým povrchem. To je to, co v slovenská domácnostech můžeme nalézt v převážné míře. Jistě, takovými kuchyňskými linkami nikdy nic nezkazíte, ale pravdou je i to, že vašim hostům čelist překvapením zřejmě nepadne. Když ale přidáte o něco více barev nebo naopak vsadíte na barvy řidčeji používané, úspěch a originalitu máte zaručeno.

Pokud právě nepatříte mezi odvážné typy, vsaďte na jednobarevnou kuchyňskou linku v barvě dřeva nebo v neutrální bílé, kterou nikdy nic nezkazíte, naopak, vaše kuchyně bude působit velmi čistě a hygienicky, odvažte se na stěnách. Ty budou v kontrastu s jednobarevnou kuchyňkou linkou dokonalým osvěžením. V kuchyni to přece hýří barvami, tak proč byste na stěně nemohli mít veselou citrónově žlutou, která rozzáří váš den, pomerančovou, červenou, vášnivou jako chilli nebo skořicově hnědou? Luxusně na stěně působí modrá, která navíc opticky zvětší váš prostor, neboť i různé odstíny neutrální zelená, která působí velmi svěže.

Pokud je i toto na vás příliš silná káva, vyzkoušejte například výrazný barevný vzor na jinak bílé tapetě. Nebo si stěny vymalujte hnědou, šedou nebo černou barvou, která se k dřevu krásně hodí.

Není tajemstvím, že výrazné „šťavnaté“ barvy podporují chuť k jídlu. Již zmíněná oranžová, různé odstíny červené, přes malinovou, bordó až po fialovou.
Zlatým pravidlem při výběru materiálu, ze kterého budou vyrobeny kuchyňské linky i barvy stěn a jídelního nábytku, je: přesto, že se vaše kuchyně nachází na opačné straně bytu, měl by jí prostor designově a stylově korespondovat se zbytkem bytu. Samozřejmě, jen za předpokladu, že se nechystáte předělávat. Pokud ano, novou kuchyní můžete vydat první odvážný tón, ve kterém bude později hrát i zbytek bytu.

Reklama