Nechce se vám vařit? Možná to není vámi, ale kuchyní!

0
10
Reklama

Opět nevíte, co byste uvařili a ani se vám do toho nechce? Možná není problém ve vás, ale v kuchyni. Zkuste jí vdechnout nový život a opět pocítíte příval energie a radost z vaření. Redesign kuchyně vůbec nemusí být drahý ani náročný proces.

Osvěžení díky novému prvku

Kuchyni lze nic nechybí, ale vnitřně cítíte, že to není ono. Nemusíte hned kupovat novou linku, často stačí dobrý nápad. Vzhled kuchyně pomůže osvěžit kuchyňský ostrov, nový stůl nebo barové posezení. Ostrov je stylový a praktický prvek, který vám usnadní práci a stejně jako stůl nebo bar má společenskou funkci. Pohrát si můžete s výměnou textilních doplňků – závěsů, Kobera či potahů na židle.

Udržujte pořádek

Zahlcená linka, přeplněné skříňky vyvolávají chaos a ubírají kuchyni na kráse. Linku nenafouká, ale jeden ze způsobů jak vyřešit nedostatek úložných prostorů je podívat se na ně z nového úhlu. Racionálnějším uložením a organizováním vnitřních prostor skříněk uspoříte místo. Pomohou vám různé typy organizérů, predeľovacích prvků, drátěný program a koše. Vše bude mít své místo, získáte lepší přehled a snadněji udržíte pořádek.

„Nové“ dvířka

Nemůžete se už na svou kuchyni dívat? Pokud je linka v dobrém technickém stavu, byla by škoda ji vyhodit. Novou tvář získá levněji a rychleji pomocí barevného nátěru nebo samolepící fólie. Nebojte se totální proměny – původní dřevěný dekor přetřete barvou a naopak jednoduchou bílou lze změnit na dřevěnou pomocí fólie. Část skříněk s dvířky nahraďte otevřenými policemi. Bude se na nich nádherně vyjímat porcelán, který jste dosud skrývali uvnitř linky.

Změna barevnosti

Nejrychlejší redizajn kuchyně dosáhnete změnou barevnosti stěn, podlahy nebo zástěny. Je to velká plocha, která zásadně ovlivňuje naše vnímání prostoru. V průběhu času se barevnost stěn a podlahy může zunovať, takže nespokojenost se vzhledem kuchyně může spočívat právě v tomto. A opravdu jde o změny s velkým efektem. Nový nátěr na stěnách v příjemném odstínu kuchyni zútulní raz dva. Původní obklad můžete nahradit skleněnou zástěnou s atraktivním potiskem a dlaždice na podlaze zas ukrýt pod útulnější působící dřevěnou podlahu.

Designové osvětlení

O síle světla není pochyb. Jeho nedostatkem přímo ovlivňuje psychickou pohodu. Kuchyň vyžaduje co nejvíce denního, ale i umělého osvětlení. Kombinujte centrální osvětlení s bodovým, pořádně osvětlete plochu i jídelní stůl. Výrazné designové svítidlo nad stolem okamžitě upoutá pozornost a dodá místnosti eleganci.

 

Reklama