Odborník radí – myčky na nádobí

0
291
Reklama

Abyste se nestali otrokem myčky nádobí a aby vám správné sloužila, musíme dodržet několik zásad

• Výběr velikosti myčky (rozhodování se mezi 45- nebo 60-centimetrovou) závisí na prostoru, který máme v kuchyni k dispozici. I malá domácnost se třemi členy dokáže efektivně využívat širokou myčku. Všechny modely myček mají program studený oplach, takže lze do nich ukládat znečištěné nádobí i dva-tři dny, aby nezapáchají, který pak jednoduše omyjeme pomocí programu studený oplach. Mytí zvolíme, když je myčka naplněna úplně.
• Do široké myčky nádobí snadno poklademe i objemné hrnce. Vybrané modely myček jsou vybaveny funkcí poloviční náplň – nádobí se myje pouze v jednom z košů.
• Myčku třeba umístit co nejblíže k dřezu.
• Instalaci raději svěřte do rukou odborníkům – pro správný chod přístroje třeba totiž dodržet montážní předpisy.
V myčce myjte nádobí, který je odolný a vhodný pro tento způsob čištění. Proto se při koupi nádobí přesvědčte, zda je vhodný do myčky.
• Běžné myčky používají při mytí práškový mycí prostředek. Taková myčka musí být naplněna regenerační solí na úpravu vody a regeneraci pryskyřice, kterou se napouštěna voda filtruje. Pryskyřice v myčce má za úkol zachycovat minerální látky a vápník av závislosti na tvrdosti vody se automaticky regeneruje v pravidelných cyklech. Dlouhodobé nepoužívání regenerační soli může mít za následek špatnou kvalitu mytí a hrozí poškození myčku nádobí.
• Pro kvalitně vysušený a vyleštěn nádobí třeba do zásobníku s leštícím prostředkem nalít vhodné leštidlo na závěrečnou fázi oplachování. Zásobník je na několik použití a myčka ho dávkuje automaticky při závěrečném oplachu.
• Vybrané modely myček nádobí mají speciální program nebo přepínač používat tablet. Taková myčka nevyžaduje regeneraci pryskyřice, protože při volbě programu s tabletami se voda nenapouští přes pryskyřici, ale vtéká přímo do nádrže. Úpravu vody zabezpečují tablety, které kromě mycího prostředku obsahují i ​​změkčovadlo na úpravu vody v myčce. Tablety jsou vybaveny i leštícím prostředkem na závěrečné oplachování. Tablety 4 v 1 obsahují i ​​prostředek na ochranu skla.
• Protože myčka se stará o čistotu nádobí, třeba se několikrát do roka věnovat i její čištění. Pravidelná kontrola filtrů zajistí její bezchybný chod. Pro čištění myčky používejte vhodné prostředky, které se nasypou do násypky na mycí prostředek a zvolí se program denní mytí 50 nebo 60 °. Při čistícím cyklu myčku zapínáme bez špinavého nádobí.
• Tablety jsou vynikajícím prostředkem na mytí díky jejich snadnému používání. Je třeba mít na paměti, že tableta má vždy stejnou velikost a nejlepší výsledky při mytí dosáhneme při programech standardní denní mytí málo a středně znečištěného nádobí při teplotě 50 až 60 ° C.
• Aby myčka při běžném denním používání nezapáchala, zavěste do horního koše deodorant, který eliminuje vnitřní zápachy a který zůstává v myčce i během mytí.

Reklama