Odsavač par

0
7
Reklama

Aby si digestoř vždy poradila se vznikajícím párami a pachy při vaření, měli byste jí pravidelně čistit.

Většina z nás však na to zapomíná, nechce se nám nebo nevíme, jak na to. Přitom jde o jednoduchý úkon, který zabere jen pár minut.

Pomůže myčka nádobí

Digestoř, která odvádí páry potrubím ven nebo do komína potřebuje vyčistit kovový filtr který zachycuje mastnotu. Můžete ho umýt běžným čisticími prostředky nebo si to usnadnit a vložit do myčky nádobí. Tehdy zvolte krátký mycí cyklus s nízkou teplotou.Výrobci navrhují čistit kovový filtr jednou měsíčně. Ať vás nevyděsí, pokud náhodou změní filtr barvu, na jeho funkčnost to nemá vliv. Zatím, dokud proběhne mycí cyklus, otírejte povrch odsavače jemným hadříkem pomocí běžných čisticích prostředků nebo speciálních k tomu určených. Vyhněte se prostředkem s obsahem alkoholu či drobnými abrazivními částicemi.

Jak na uhlíkový filtr

Odsavače par s recirkulací, u kterých není možné vyvést páry a pachy ven, mají zabudované i uhlíkové filtry, které je zachycují a vracejí zpět vyčištěný vzduch. I uhlíkový filtr je třeba čistit, ideálně každé dva měsíce. Vyčistíte jej podobně jako kovový filtry, pomocí běžných čisticích prostředků nebo v myčce. Do myčky nedávejte k němu žádný nádobí a myjte ho při kompletním mycím cyklu a teplotě 65 ° C.Uhlíkový filtr je ideální čistit každé dva měsíce a jednou za tři roky vyměnit. Do odsavače ho nainstalujte důkladně vysušený. To urychlíte elektrickou troubou. Vložte filtr na 10 minut do trouby vyhřáté na 100 ° C.

Bez filtrů

Na trhu jsou i unikátní digestoře, které využívají principu odstředivé síly a  pracují bez filtrů. Tukové částice se oddělují ze vzduchu a zachycují v nerezové misce. Tu stačí jen vybrat a umýt.

o_odsavac-par-2

 

 

Reklama