Osvědčené domácí triky na odstranění skvrn

0
37
Reklama

Bojovníci s mastnými skvrnami

Co budete potřebovat?

piják nebo jiný savý papír, benzín, škrobovou moučku, dětský nebo tělový pudr, Coca-Colu

Jak na to?

Piják: Mastnou skvrnu nejprve vyžehlete mezi dvěma vrstvami Piják nebo jiného savého papíru, který tuk vsaje. Pokud po skvrně zůstanou nějaké stopy, dočistěte jejich benzínem.

Škrobová moučka: Čerstvé, mastné skvrny posypte škrobovou moučkou (dalším variantám jsou podrcení bílá křída, dětský nebo tělový pudr) a nechte ji 10 minut působit, pak moučku setřete a vykartáčujte. Pokud jsou skvrny zaschlé, před nanesením škrobové moučky jejich pročistěte benzínem.

Coca-Cola: Bojovat proti mastným skvrnám začala i mladší generace. Poskvrněnou věc nejprve namočte do Coca-Coly, nechte chvilku působit, pak na skvrnu nalijte saponát a vyperte v pračce. Úspěch je zaručen.

Bílé víno pomůže odstranit skvrnu z červeného. Opačně to už ale neplatí. Co budete potřebovat? Bílé víno a sůl. Namočte cokoliv, na co jste vylili červené víno, do bílého vína a nechte působit. Pak věc z bílého vína vyberte, znečištěné místo ještě posypte velkým množstvím soli a pak vyperte.

Na skrvny z bílého vína, budeme potřebovat sůl. Bílé víno by nemělo na oblečení zůstat dlouho. Opláchněte ho teplou vodou a posypte ho pořádnou dávkou soli. Po vyprání by měla být skvrna definitivně pryč. Dříve, než zapnete pračku, doporučujeme, skvrnu ještě potřít citrónovou šťávou.

Po sladkém ovoci bývá často kyselá tvář. Stačí, když spatříte, co vám zanechalo na vašem oblečení. Co budete potřebovat? Ocet , citronovou šťávu , kyselé mléko , horkou vodu , peroxid vodíku , minerálku nebo sodu. Ocet: Skvrny na citlivých tkaninách namočte do roztoku octa (2 polévkové lžíce čistého octa v ¼ litru vody), propláchněte a klasicky vyperte v pračce s vhodným typem pracího prostředku.
Citronová šťáva: Bílou prádlo pokapejte citrónovou šťávou a vyperte v horké vodě.

Reklama