Plechová střecha je trvanlivá i rychlá

0
211
Reklama

Nabídka střešní krytiny na trhu je bohatá, takže rozhodování často není jednoduché. Zvážit je třeba všechny výhody a nevýhody, vzhled i cenu. Plechová střecha má řadu výhod, je estetická i cenově přístupná.

Nezničitelná

Výhodou plechové krytiny je nízká hmotnost, vysoká odolnost vůči nepřízni počasí. Proto můžete plechovou krytinu použít nejen na novostavby, ale i při rekonstrukcích starších domů. Tloušťka plechu je pouze 0,5 – 1 mm, šířka je přes metr. Velký formát dělá pokládku rychlou a jednoduchou. Součástí portfolia je doplňkový sortiment, například vodovodní žlaby, hřebenáče či sněholamy.

Vhodná na všechny střechy

Plechovou krytinu můžete zakoupit v podobě profilovaných krytin, trapézových plechů, falcovaných i šablonových krytin. Na první pohled tak vůbec nemusíte rozpoznat, že dům má střechu z plechu. Plechovou krytinu můžete použít už na střechách se sklonem od 8 ° a na různé typy střech – pultových, sedlových mansardových i obloukových. Falcovaná krytina se používá právě i na ploché střechy z důvodu vodotěsnosti spojů. Strešní krytina se vyrábí z hliníku i oceli. Efektním, ale drahým materiálem je titanzinek, nerez nebo měď. Její odolnost a životnost prodlužuje oboustranné pozinkování i lakové nátěry. Chrání střechu před korozí, UV zářením a prodlouží její životnost. I nejnáročnější zákazníky uspokojí barevná škála dle vzorníku RAL. Střecha může mít lesklý i matný lakovaný povrch. Zajímavá je povrchová úprava z kameninového granulátu.

Měděná střecha

Střecha s měděnou krytinou je velmi efektní nejen zpočátku, když je lesklá. I později, když získá patinu působí atraktivně. Má nejdelší životnost z různých druhů plechových krytin, nevyžaduje údržbu. Bez problémů je můžete použít do jakýchkoliv klimatických podmínek. Má nízkou hmotnost, proto nezatěžuje střešní konstrukci. neohrozí ji ani oheň. Její cena je však vysoká, takže se s ní na rodinných domech často nesetkáváme.

Hluku se nebojte

Nejčastějším předsudkům, který lidi odrazuje od použití plechu na střeše je strach z hluku. Bojí se, že při každém dešti jim padající kapky naruší rodinnou pohodu.Obavy nejsou namístě. V případě, že podkroví je obydlené samozřejmě je zateplené. Tepelná izolace funguje i jako zvuková, takže žádné „bubnování“ nebudete slyšet. Ke snížení hluku přispívá i samotné profilování plechové krytiny.

Jaké má ještě výhody?

Plechová krytina se přichycuje hřebíky na dřevěné laťování. Připojení k okapu a střešním otvorem je jednodušší a bez problémů ní obložíte i komplikovanější a zakřivené střešní plochy. velkorozměrových krytina při pokládce vytváří málo spár, čímž se snižuje riziko netěsnosti a zatékání. Plechová krytina má lehkou hmotnost, je nenasákavá , ohnivzdorná, stálobarevná a odolná vůči výkyvům teplot.

791089

Reklama