Podlahovina na stěnách? Žádné bláznovství, ale výborný nápad!

0
17
Reklama

Stěny umíme ochránit různými způsoby. Nátěry, kachličkami, tapetami. Ale jednoho dne kreativní designéři začali na stěny ukládat klasickou podlahovinu. Výsledek je více než zajímavý.

Dřevěný obklad poskládán z latěk o šířce 5 centimetrů je klasikou ve více domovech a zejména chalupách v přírodě. Dřevo přirozeně vnáší do příbytku pohodlí, útulnost a často i vůni a svěžest přírody. Pokud jste si zamilovali takový obklad na stěnách, ale nechcete při pracný aplikování latěk strávit několik dní, je tu jednodušší způsob. Poskládejte si horizontální podlahu.

Podlahoviny se dnes vyrábějí z různých materiálů a v případě, že ji chcete zvolit na stěnu, sáhněte po lehčím variantě (např. O tloušťce 2 mm, ne 5 mm), abyste ji příliš nezatížili.

Jednoduchá aplikace

Pokud jste průměrně zručný v domácích pracích, zakládání podlahy určitě zvládnete bez pomoci odborníků, kteří si určitě řekne namelou odměnu. Podlahy můžete na stěnu očištěnou od nerovností a nečistot nanášet díky klasickému lepidlu na PVC nebo koberce, které nanesete na jednu ze stran, stěrkou dosáhnete jeho rovnoměrné rozložení av případě jednoduchého systému click zámků je to ještě o něco jednodušší, protože se nemusíte bát o zarovnávání hran .

Ideální je vinyl

Vinylové podlahy s motivem dřeva jsou ideální volbou v případě, že máte zájem takový obklad stěn udělat například i v koupelně nebo kuchyni jako zástěnu kuchyňské linky. Kromě mnoha jiných výborných vlastností tohoto materiálu, je také vodě odolný a neublíží mu tedy ani vyšší vlhkost a pára. Je odolný vůči mechanickému poškození a tudíž ani nějakého toho škrábance se nemusíte obávat. A pokud se přece jen stane, že některý dílec vašeho krásného obkladu bude mít viditelné vady, není nic jednoduššího než jeho výměna bez toho, abyste museli měnit celičký obklad.

 

Reklama