Pro malou i velkou dílnu

0
4
Reklama

Pokud patříte k kutilům, kteří se s oblibou stále v něčem vrtají a nádoba na šrouby je pro vás stejným "ternem" jako šperkovnice u něžného pohlaví, určitě víte, že bez kvalitní brusky by vaše dílna nebyla tím, čím je.

Nemusíte být vyučený profesionál ani vyrábět nepoužitelné vynálezy do domácnosti. Jsou práce, které dokážete zvládnout sám a můžete být na ně právem hrdý. Nemluvě o závistivých pohledech vašich sousedů či příležitostných návštěv. Základem úspěchu jakékoli práce, kromě potřebné dovednosti, je výběr správného nářadí a brusky. Pokud je bruska špatná, může vám práci natolik znechutit, že se ke svému koníčku už nevrátíte. Hlavním ukazatelem kvality je v tomto případě jednoduchá manipulace, dlouhá životnost a výkonnost.

Před každou koupí si třeba dobře promyslet, na co všechno chcete brusku používat. Podle toho si vyberte typ, který je vhodný pro daný úkon. Dalším důležitým parametrem je typ brusného kotouče a jeho zrnitost. Pro jemný výbrus oceli, vrtáků, nožů a sekaček si vystačíte se zrnitostí kotouče 36. Větší úkony na kalené a nekaleným oceli vyžadují drsnější povrchy, to znamená zrnitost alespoň 80. Pokud můžete, sáhněte po variabilitě, kterou vám nabízí dvoukotoučová bruska PARKSIDE. Díky robustnímu kovovému tělu pevně drží na místě a nemusíte se při práci bát přitlačit. Praktické dva kotouče o průměru 150 mm. a zrnitostí 80/36 slouží na hrubé, ale i přesné broušení a ostření. Bezpečnost a pohodlnost při práci zaručují kryty se zvětšujícím sklem, díky kterým se nikdy neocitnete v situaci hodné Pata a Mata. Právě naopak! Přesnost vašeho výtvoru bude hodná zkušeného mistra. Zárukou dlouhé životnosti je výkonný motor (2 950 otáček za minutu) a kvalitní kuličkové ložisko. Pokud již nemáte o čem uvažovat, zajděte si po svou novou brusku s tříletou zárukou do prodejen Lidl.

Reklama