Prostorný obývací pokoj zařízený barevně, ale elegantně

0
8
Reklama

Cílem manželů byla prostorná, ale útulný obývací pokoj zařízená barevně, ale elegantně. Částečné protiklady, které se spojily v interiérovém návrhu, co splnil jejich představy.

Profi řešení

Otevřený centrální prostor je i přes poměrně velkým očekáváním, co se týče dispozičního naplnění (velký stůl, sedačka, barový pult a mnoho různých úložných prostorů), stále dostatečný na jejich logickou organizaci. Kuchyni navrhuji oddělit jen nábytkovou sestavou v části před spotřebiči s hustším rastrem, aby je zakrývala z pohledu obýváku. Druhá polovina může sloužit jako otevřený barový pult se židlemi, které lze z důvodu šetření prostorem zcela zasunout. Jídelní stůl našel místo v zadní části, za velkou sedačkou tvaru L. Klasické parkety lze vkusně doplnit světlejším dřevem, bílými plochami nábytku na míru kombinovanými s černými akcenty, které působí v prostoru elegantně. S tímto neutrálním podkladem lze dále volně pracovat. Všechny doplňky – textilie, koberce, polštáře, závěsy – nabízejí prostor na barvy a vzory. Majitelé mají kdykoliv možnost změnit názor a tyto prvky jednoduše vyměnit. V návrhu jsem zvolila vínovočervenou barvu vhodně kombinovanou se světle modrou.

Dispozice je dělená prostřednictvím nábytku na kuchyňskou, jídelní a obývací část. Poslední jmenovaná zůstala centrem prostoru, zatímco kuchyně je opticky částečně krytá knihovnou.
Kuchyňskou zástěnu tvoří transparentní kalené sklo. Je vidět přes něj existující tapety, která plynule pokračuje na stěně v chodbě. Tím je kuchyňská linka více propojena se zbytkem bytu.
Nábytek na míru je navržen v bílé barvě na docílení většího splynutí s bílými stěnami. Kuchyňská linka plně využívá úložný potenciál až do výšky stropu.
TV stěnu tvoří dvě uzavřené skříňky a mělká vitrína s rastrem shodným s knihovnou, která odděluje kuchyň od obývacího pokoje.
"Výrazné barvy a vzory jsou v návrhu dominantní, ale ne definitivně. Jsou zastoupeny v mobilních prvcích jako koberec, závěsy, polštáře, aby majitelů tyto prvky neomezovali, mohli s nimi dále zacházet a měnit interiér podle stále vyvíjejícího se vkusu. "

Barevná škála, jejímž základem je výrazná vínovočervená, se jednoduše kombinuje s neutrálním podkladem v podobě dubového dřeva a bílé barvy
Dřevěné plochy tvoří několik odstínů, výsledek v interiéru je tak mnohem přirozenější. Masivní dřevěný stůl je v tomto duchu z tmavšího dřeva jako podlaha.
Stohovatelné židle z lakovaného impregnovaného dřeva jsou vhodné i na terasu. Majitelé tak budou mít stále používán multifunkční kousek, který uvnitř ocení při větších návštěvách. V běžný den budou "odloženo na terase", nebudou překážet ve skříni.
Noční scéna nechává naplno vyniknout červenou, která v tomto případě dělá stejný dojem jako barevná stěna.
"Odstín marsala – zemitá, vínová barva je vyhlášena za barvu roku 2015. Její použití v interiérech je téměř neomezené, výborně se kombinuje s modrou (džínovinou), zelenou či béžovou a zlatými doplňky."

Zeleň v interiéru je plnohodnotnou součástí interiérového návrhu. Vytvoří na prázdných místech vítány akcenty.

Reklama