Schodiště – důležitá část interiéru

0
110
Reklama

Pomocí schodiště se snadno dostanete na různá patra nejen ve vaší domácnosti. Tuto důležitou část interiéru je třeba dobře zvážit. Schodiště musí být hlavně bezpečné, funkční i estetické.

Typů a druhů schodišť je opravdu velmi mnoho. Mohou být točené, přímé nebo lomené. Podstatným prvkem je šířka a výška jednotlivých schodů, jejich povrchová resp. protiskluzová úprava. V některých domácnostech je například celé schodiště pokryté kobercem, který vydrží roky a je pohodlný.

Materiálů používaných na výrobu schodišť je mimořádně mnoho. Nejčastěji je to pevné dřevo (dub, smrk, borovice, buk), přírodní kámen, umělý kámen, ocel, železobeton ale i trendové sklo. Některé materiály mohou být obohaceny o složku mosazi či nerezu. Takové schody pak vypadají opravdu ultramoderně.

Neodmyslitelnou součástí schodiště je samozřejmě poutavé zábradlí. To je dostupné v různých stylech, tvarů, materiálů av originálním designu. Kovové zábradlí je jedním z nejvíce odolných. Pořídit se dají různé kreativní vzory v podobě květin, kolejnic a podobně. Zábradlí, obsahující hladké průhledné sklo, působí luxusně a je vhodné do moderních domů.

Nezapomeňte také na správné umístění a fakt, že schodiště si všimne určitě každý, kdo vás navštíví. Proto mu věnujte dostatečnou pozornost. Internet nabízí širokou škálu někdy až dechberoucích nápadů pro tento dominantní prvek domácnosti.

 

Reklama