Sprchový kout

0
107
Reklama

Pokud patříte k skupince lidí, kteří si vychutnají relax spíše pod tekoucí vodou jako ve vaně, pak je sprchový kout určený pro vás.

Do koupelny si můžete umístit sprchový kout samostatně nebo v kombinaci s vanou. Poskytnou vám dostatečné soukromí s plným sprchovým příslušenstvím. Existuje velké množství různých tvarů a typů, které kromě funkčnosti působí i jako dekorativní prvky.

Materiál, který se používá pro sprchové kouty, je sklo, tvrzené sklo, neprůhledné sklo, sklolaminát jakož i akryl, keramika, plast. Velikost záleží od prostorových možností koupelny. Sprchový kout může mít tvar čtverce, obdélníku nebo čtvrtkruhu. Některé sprchové kouty obsahují vaničku – klasickou, hlubší, nízkou nebo mají jen praktický odtok. Nesmírně podstatné je těsnění. To ovšem záleží od konstrukce samotného sprchového koutu.

Při výběru sprchového koutu musíme brát v úvahu i styl a design samotné koupelny. Dále již zmíněnou velikost místnosti. Do malých koupelen se ideálně hodí rohové sprchové kouty s posuvnými dveřmi namísto těch závěsných. Důležitý je i celkový vzhled a cena. Při exkluzivních typech atraktivního vzhledu a mimořádných funkcí, musíte být připraven na větší finanční položku.

Rámové sprchové kouty jsou nejoblíbenější na trhu. Jejich skla jsou vsazeny po obvodu do konstrukce. Sklo může být čiré, matné ale i vzorované. Pohodlnou a snadnou manipulaci poskytnou dveře. Ty mohou být posuvné, zalamovací posuvné, otočné nebo pantové / otočné.

Polrámové sprchové kouty obsahují posuvné dveře. Vyznačují se moderním i elegantním vzhledem a skvělou funkčností. Snadno se čistí i kvůli tomu, že jejich součástí není mnoho kovových částí, kde by se hromadily nečistoty a vlhkost. Dobře odolávají teplu a přílišnému množství vody.

Bezrámové sprchové kouty vynikají svým elegantním vzhledem a stylem. Jejich konstrukce je složena pouze z hrubého skla a pantů, kterými se dají skla upevnit i ke stěně. Jelikož neobsahují rám, čistí se skutečně nejjednodušší. Jejich trvanlivost zvyšuje tvrzené bezpečnostní sklo, které je stejně leštěné.

Reklama