Staráte se správně o plastová okna?

0
10
Reklama

Příjemný vzhled, přijatelná cena a snadná údržba, to jsou důvody, proč jsou plastová okna stále v největší oblibě.

Jejich výběrem a instalací se však nic nekončí. Aby byly skutečně dobrou investicí, je třeba je udržovat v dobré kondici. Poradíme vám jak:

  1. Všímejte si rámů. Po ukončení instalace oken nejprve odstraňte ochranné pásky.Doporučujeme odstranit je do tří měsíců od nasazení oken. V případě, že na rámech zůstaly přilepené zbytky lepidla a malty, zbavte okno i těchto nečistot.
  2. Vnější rámy mohou znečistit zejména pyl, prach, či nečistoty z ovzduší. Pravidelně je kontrolujte. V kombinaci se slunečním zářením totiž mohou zanechat trvalé skvrny.
  3. Pozornost věnujte kontrole technických a mechanických částí oken. Těsnění ošetřujte silikonovým olejem a pravidelně čistěte od prachu. V případě poškození ho vyměňte. Jednou ročně promažte kování olejem.
  4. Zkontrolujte i průchodnost otvorů, které slouží k odvádění vody. Pokud jsou zanesené, odstraňte z nich nečistoty.
  5. Při čištění oken používejte účinné a šetrné prostředky. Skvrny a nečistoty čistěte jen vlhkou utěrkou. Vyhýbejte se abrazivním prostředkem a používání drátěnky.
  6. Pravidelně kontrolujte kliky a úchyty, zda se náhodou neuvolňují.
  7. Nezapomínejte větrat. Pravidelné a správné větrání předchází vzniku plísní a vlhkosti. V zimě intenzivně větrejte 4 až 6 minut, na jaře a podzim 10 až 20 minut. V létě je ideální nechat otevřené okno 30 minut.

WEB4b0178_4_bmp

Reklama