Topinkovače

0
8
Reklama

Když se v kuchyni ozve cvaknutí topinkovače, je to jakoby mistr pekařského cechu vstoupil do vaší domácnosti. Každou chvíli se vzduch naplní vůní křehkého pečiva a když zuby prolomíme zlatavou křupavou kůrku, máte pocit, že máte v ústech úplně jiný kousek, než za jaký jste zaplatili v obchodě.

Pokud se tento malý pomocník stane součástí rodinného koloritu, budete mít pocit, že se bez něj již neobejdete. Toustový chléb ze své bělavé střídy vyjeví chuť sladkého nizozemského suchara, černý chlebíček znásobí svou nakyslou chuť a pokud přijde na pečivo, z gumového se v průběhu minut změní na křehoučké. Topinkovač si však rozumí nejen s čerstvým a starým pečivem, ale také s mraženým. Zbaví ho přebytku vody a obnoví jeho křehkost.

Není však domácnosti, v níž by se nepodařilo z času na čas proměnit kus pečiva na dýmající kus černé pevné houbičky. Jakoby výrobci čekali na den, kdy budou moci ke svým novým modelům přidat nejen časovač opékání, ale i senzor, který by přesně věděl, zda je chlebíček opečený tak, jak si přejete.

ŠTĚRBINA

Každý topinkovač dokáže vycentrovat krajíc chleba v štěrbině, ne každý si však dokáže poradit s jeho větší tloušťkou. Pokud uvidíte na krabičce nápis XXL, znamená to, že uvnitř najdete model s prostornějšímu štěrbinami, od kterého můžete očekávat mnohem větší všestrannost.

MŘÍŽKA

Grilovací mřížka je příslušenství, díky kterému do křupava zapečete pečivo, které se nevejde do štěrbiny topinkovače, například celou pletenec. Počítejte však s tím, že opékání zabere přibližně dvojnásobek času. Není to tedy nic pro ty, kteří každé ráno utíkají do práce.

OHŘÍVÁNÍ

Není nutné, aby topinkovač vzal do parády pouze „surový“ plátek chleba či pečiva. Chcete-li při společných snídani ušetřit čas, všechny plátky lze nejprve standardním nastavením upéct a pak funkcí ohřívání navrátit na servírovací teplotu.Trvá to jen zlomek času a pečivo se již více nepřipéká a nehoří.

ROZMRAZOVÁNÍ

Chcete-li mít střídku zlatavou, při mraženém chlebu jen stisknete tlačítko navíc. Delší fáze ohřevu zajistí, že se námraza odpaří a přebytečná vlhkost zmizí. Výsledek bude najisto výborný.

ÚDRŽBA

Čištění topinkovače je stejnou rutinou jako vyklopení popelníku grilu. Malou plechovou zásuvku vytáhnete z jeho dna, oklepete její obsah do krmítka a zasunete ji zpět. Nic není třeba mýt, nic nezapadá prachem. Vše jakoby se stihlo vypalovat pod horkostí spirál.

2887

 

Reklama