Trendy sukulenty, které zvládnou i začátečníci

0
712
Reklama

Velmi dekorativní, poutavé a snadno se o ně stará – takové jsou sukulenty. Vyberte si z echeverií, tlustice, kalanchoe, aloe, hawortiie zda Rhipsalis svého favorita.

Vlastností sukulentů je, že dokáží ve svých listech, stoncích a kořenech ukládat vodu na dlouhou dobu. To jim samozřejmě umožňuje bez námahy se vyrovnat s delším obdobím sucha. I proto jsou to ideální rostliny pro ty, kteří často zapomenou polít květiny nebo doma tráví hodně času na cestách. Hravě si s nimi pořádně i začátečníci.

Sukulenty jsou velmi oblíbené, protože díky jejich neobvyklému tvaru dokonale zapadají i do současného trendu. Jak je zkombinovat s nádobami, vysadit či naaranžovat na poličku není nic složité.

Pokud jste se je rozhodli pořídit si sukulenty do vašeho nového domova, při nákupu si všímejte zda nejsou na listech černé skvrny. Mohou být známkou nevhodné přepravy do obchodů nebo skladování v příliš chladem prostředí. Ideální skladovací teplota je mezi 8 až 15 ° C.

Je přijatelné, pokud je půda v květináči trochu suchá. Příliš vlhký substrát může vést k botrytidě nebo jiné houbové hnilobě. Sukulenty nejsou zvlášť náchylné na škůdci a nemoci, ale pokud se na listech objeví netradiční zbarvení, může jít o napadení rostliny sviluškám.

4 kroky k správné péči

1 Zajistěte jim teplé a světlé místo

2 Ideální je zalévat sukulenty jednou vydatnější zálivku a nechat několik týdnů proschnout.

3 S přihnojováním to nepřehánějte. Stačí jednou za měsíc.

4 V letních měsících můžete sukulenty vynést ven, například na zahradní stůl.

Reklama