Jak účelně zařídit malou ložnici tak, aby vás nenudila, II díl

0
159
Reklama

Je vaše ložnice malá? Nevadí. Navzdory své nevelké rozloze vám dokáže poskytnout vše, co potřebujete. Jediné, co je třeba se naučit, je pracovat s prostorem. Myslete na to, že i malá ložnice může být stylová a praktická.

Víte o tom, že malá ložnice, pokud je správně zařízená, je hotovým požehnáním pro spánek? V malých prostorech se podle jistého univerzitního průzkumu relaxuje mnohem lépe než ve velkých – otevřených místnostech.

Zde jsou slíbené tipy:

1. Barvy v ložnici udržujte světlé a čisté

Bílá barva je praktickou volbou pro malé ložnice. Použití bílé nebo světlejší barvy bojuje proti absenci velkého prostoru tím, že ho opticky natáhne. Bojíte se, že bílá bude příliš sterilní? Dodejte její vzory a textury , případně barvu na doplňcích, obrazech, textiliích a květech.

2. Postel ke zdi

Většina ložnic má postel postavenou uprostřed, v případě malé místnosti, to ale nebude šťastné řešení. Aby se maximalizovala podlahová plocha, postavte postel ke stěně nebo do rohu. Navíc, během spánku nabudete útulnější dojem.

3. Vyhodit objemný rám postele

Místo masivního čela a dřevěného rámu postele vsaďte na kovové nebo jednoduché dřevěné postele. Moderní a nezatěžující prostor.

4. Minimalismus

Počet doplňků stáhněte na minimum a vyhněte se velkému zdobení stěn a prostoru. Udržujte čistotu ve smyslu: vše na svém místě. Ideální je hladký vestavěný nábytek v odstínu světlého dřeva nebo bílé.

5. Zvětšení se zrcadly

Zrcadla rozšíří malou ložnici tím, že navodí iluzi větší místnosti. Umístěte ho tak, aby odráželo světlo z okna. Nejjednodušší způsob, jak začlenit velké zrcadlo do svého prostoru? Opřete jej o stěnu.

Reklama