Unikátní hausbót na solární pohon

0
143
Reklama

Milovníci romantických západů slunce nad mořem by měli zbystřit pozornost. Portugalská společnost Friday vytvořila příbytek, který je pro ně jako stvořený. Jde totiž o plovoucí dům.

Hausbót, který dostal jméno Floatwing, je velmi šetrný k životnímu prostředí. Plavidlo na solární pohon si až 100 procent potřebné energie na celý rok dokáže vytvořit pouze za 6 měsíců. Designéři společnosti Friday navrhli energeticky soběstačný dům, který je vyroben z ekologických materiálů.

Klienti mají na výběr z pěti modelů, které se liší velikostí. Všechny pohání sluneční energie a jsou vybaveny vlastní čističkou odpadních vod. Loď se skládá ze dvou palub. Na hlavní je obytný prostor s kapitánským můstkem. Druhá slouží jako střecha, na které je také místo na grilování.

Obytný prostor je prosklený a interiér je obložen dřevem, takže působí velmi příjemným dojmem. Součástí hausbótu je plně vybavená kuchyň, ke které patří i malá vinotéka. Klienti si mohou vybrat, zda si přejí model s jednou nebo až se třemi ložnicemi.

Kdo by si myslel, že v zimě je plavidlo nepoužitelné, mýlí se. Floatwing je funkční po celý rok. Interiér totiž příjemně vyhřejí kamna, ve kterých se topí peletami. Tak co, zvednete kotvy?

plachta

Reklama