Veselé stěny, které rozzáří váš domov

0
8
Reklama

Co tak dodat vašim stěnám trošku barvy? Přidat proužky, puntíky a vzory? Myslíte, že je to příliš odvážné? Možná … Rozhodně však veselé a stylové.

Nikde není psáno, že stěny v našich domácnostech musí být jen bílé, šedé, hnědé a krémové. Jedním slovem: neutrální. Navíc, pokud se nám nabízí mnohem širší paleta barev. Co takhle experimentovat se zářivě oranžovou, nespoutanou blankytně modrou, veselou růžovou, provokativní červenou, elegantní černou, svěží žlutou či jasně zelenou? Nebo, ještě bláznivější, co tak navzájem jejich kombinovat a přidat veselé vzory? Říkáme: Směle do toho!

Výsledky vaší domácí kreativity mohou být pořádně nápadité. Jen si to představte, vzbudit se v ložnici, jejíž stěny zdobí barevné proužky, případně vařit v kuchyni, kde kolem vás „poletují“ zlaté tečky, relaxovat u šálku čaje v obývacím pokoji plné barevných kosočtverců … To člověka hned příjemně naladí. Je totiž prokázáno, že barvy, které nás obklopují, nás i do velké míry ovlivňují. Navíc, jednobarevné stěny bez nápadu jsou pro mnohé, hlavně mladých nespoutaných umělců, jedna velká nuda.Bílá stěna pro ně totiž představuje jediné – prostor na tvorbu a seberealizaci.

Občas by tedy nebylo na škodu inspirovat se touto komunitou a s dávkou vlastní kreativity se nechat unášet fantazií. Ať už si na zeď pomocí šablony namalujete barevné pruhy, tečky nebo kosočtverce, rozhodně budete originální a váš byt dostane zcela nový rozměr. Pokud si na malování netroufnete, klidně si vyberte některou z papírových, vliesových nebo vinylových tapet, které jsou dnes na trhu běžně dostupné, navíc, pokud jste byť jen trošku šikovný, na stěnu ji jednoduše nalepíte i sami. Nastat může jediný problém, že z různých barev a motivů si nebudete umět vybrat.

o_vesele-steny-1

Reklama