Víme, jak si poradit, když se přehřívá střecha

0
17
Reklama

Znáte ten pocit, když se po horkém letním dni vracíte domů a toužíte si odpočinout v příjemné klimatu, ale realita ve vašem podkroví je na míle vzdálená od vašeho přání. Novodobé střešní systémy už nabízejí řešení i bez nutnosti neustále zapnuté klimatizace.

Meziroční nárůst průměrných teplot na našem území je dlouhodobým trendem, který je pozorovatelný zejména v jižních oblastech našeho území. Od začátku 20.století stoupla na Slovensku průměrná teplota jen o 1,1 ° C, ale změny jsou i při takto malém výkyvu dost viditelné. Náhlé vlny veder, kdy teplota běžně vystoupí nad 30 ° C, tak nejsou ničím výjimečným. Je třeba být proto připraven.

S důrazem na kvalitu i výběr materiálu

K tomu, aby přes střechu neunikala energie během zimy a dobře ji izolovala i během letních veder, potřebujete kvalitně zaizolovat střechu. Při výběru kvalitní izolace se soustřeďte především na její tepelnou vodivost. Čím je menší, tím má lepší tepelněizolační vlastnosti.

Naštěstí i izolace se neustále inovují a vyvíjejí a moderní nadkrokevní izolace na bázi polyuretanu, už dokáže splnit tutéž izolační funkci i při menší tloušťce.

Pro srovnání izolace střechy polyuretanovou pěnou o tloušťce 1,9 cm má stejné tepelněizolační vlastnosti jako zdivo tloušťky 37,1 cm z děrovaných keramických cihel, zda 2,6 cm polystyrenu nebo minerální vlny. Stejné odizolování korkem vyžaduje tloušťku 3,4 cm a v případě dřeva 9,8 cm.

Vhodně zvolená izolace je však pouze, vrcholem ledovce při současných střešních řešeních.  Z tohoto důvodu jsou na trhu střešní balíčky, které jsou určeny k zajištění příjemnější klimatu v podkroví. Ochrana proti přehřívání střechy se skládá ze tří řešení, které spolu dokáží zpomalit prostup tepla až o 25%, což má výrazný vliv na pocitovou teplotu v interiéru. Sestávají ze speciální střešní krytiny s povrchovou úpravou proti přehřívání, paropropustné fólie a nadkrokevní izolací.

stresna-krytina-so-specialnym-povrchom-proti-prehrievaniu_zdroj_bramac1

Reklama