Vlastnosti, které dělají bydlení zajímavým

0
14
Reklama

Odhadem lze říci, že lidem více vyhovuje moderní, chalupářský či konzervativní styl bydlení – což jsou vlastnosti, které dělají domácnost přitažlivou.Pátrali jsme po společných prvcích, které najdeme v zajímavých interiérech. Našli jsme tyto tři:

1. Autentičnost

Určitě jste již v takovém byly: interiér, který připomíná katalog nebo hotelový pokoj. Pěkný, ale neosobní. Nedokážete odhadnout, zda v něm bydlí jeden člověk nebo rodina. Nic nenaznačuje jejich věk či životní styl. Krásné, ale chladné. Neosobní ledové království.
Zajímavé interiéry, které nás inspirují, cítíme se v nich příjemně a útulně, nechtějí aspirovat na ceny za architekturu nebo fotografii.Respektive, klidně je mohou získat, ale ne proto, že se skrývají za maskou dokonalého designu. Okouzlí nás tím, že jsou jedinečné, jdou s kůží na trh. Jejich majitelé jsou sebejistí lidé, kteří se nebojí ukázat kým jsou, co mají rádi, jak žijí.
Když se projdete takovým interiérem, víte, kdo v nich asi bývá – a to nejen díky fotografii na stole.

2. Osobnost

Zatímco pravost hovoří o tom, kým jste – zda máte děti, psa, kočku, žijete sami nebo s někým blízkým, zda rádi vaříte nebo se věnujete ručním pracím, četbě či sbíráte desky, bydlení odrážející vaši osobnost ukazuje, jací jste. Které barvy se vám líbí? Jaké vzory vás potěší? Máte rádi velké večeře nebo se raději malé u filmu? Jste choulostiví na zimu / teplo a máte všude koberce, dekorační polštáře a přikrývky? Říkáte si, že méně je více nebo se naopak rádi obklopujete vzpomínkami a milými drobnostmi?

3. Flexibilita

Flexibilita v bydlení nejednou znamená to, čemu říkáme vtip nebo důmyslnost.Rafinované řešení, nad kterými se pousmějem. Jako například skříňka, která se dá sklopit a je v ní stůl nebo postel. Konzola připevněná ke stěně, která se promění na jídelní stůl pro 6 lidí. Rozkládací křeslo nebo závěsná lampa, která dokáže měnit polohu. Flexibilita je důležitá, když máte málo místa. Tehdy nejvíce oceníte multifunkční nábytek. Je však ceněna i ve velkých domech, protože naznačuje, že jste vynalézaví či hraví. Navíc invenčnost se sejde každému bez ohledu na věk, pohlaví nebo status.

2796411

 

Reklama