Výhody i nevýhody kovových postelí

0
399
Reklama

Chcete změnu ve vaší ložnici? Pořiďte si stylovou kovovou postel v moderním provedení.Tento nábytek se používá po staletí a je stále populární. Díky svému elegantnímu designu zaujme už při vstupu do ložnice.

Samozřejmě, i kovové postele mají své výhody i nevýhody.

Výhody kovových postelí:

Estetická stránka – design těchto postelí je opravdu velmi kreativní. Mohou se vyhotovit v jakémkoliv tvaru, ať použije výrobce květiny, geometrické útvary nebo abstraktní prvky. Nejvíce vynikne čelo postele.

Vzdušnost – díky volnému prostoru pod postelí jsou více vzdušné.
Hmotnost – kovový rám je poměrně lehký, nepříliš objemný a těžký. Je s ním snadná manipulace.

Trvanlivost – tyto postele zaručují vysokou a delší životnost, více než klasické dřevěné postele. Vyznačují se velkou pevností a zvládnou i příliš velké zatížení.

Údržba – rychlá a nenáročná. Šetří čas.

Výška – mají skvělou výšku a nejsou hlučné na podlaze. Podlahu pod rámem je snadné vyčistit a poslouží i jako otevřený úložný prostor. Jednoduše ho zakryjete ložním potahem.

Rozměr – postele se vyrábějí ve všech velikostech, od jednolůžka, přes manželské až po velké královské rozměry.

Nevýhody kovových postelí:

Kvalita materiálu – i když jsou tyto postele silné, může se stát, že při nesprávném svařování vzniknou trhliny či jiné poškození, které může způsobit občasné skřípání nebo vrzání.

Cenová dostupnost – občas cena určuje kvalitu výrobku. V případě velmi levného kovového rámu počítejte s menší kvalitou.

Vedení tepla – kov nemá rád extrémní teploty. Například v horkém období se materiál pomalu rozšiřuje av chladné místnosti je naopak nepříjemně chladný na dotek.

Reklama