Wellness není jen cvičení

0
0
Reklama

Většina z nás tráví více než 90% života v uzavřeném prostoru, v němž se vyskytuje velké množství škodlivých látek. A nemusí to být jen kouř z cigaret nebo další zdroje, které můžeme do jisté míry ovlivnit.

Jsme totiž vystaveni, aniž bychom si to vůbec uvědomovali, velkému množství organických škodlivin. Může se jednat o emise ze stavebních materiálů, nábytku nebo podlahových krytin. V závěsech, kobercích, lůžkovinách a čalouněném nábytku žijí roztoče, které produkují velké množství organického odpadu. Ve vzduchu jsou i spory plísní a hub, kterým se v teple našich domovů nebo kanceláří velmi dobře daří. Jako řešení, abychom sobě i svým dětem zajistily lepší životní prostředí, se nabízejí právě Wellness barvy od Caparolu. Mezi takové barvy patří i barva CapaSan.

CapaSan je barva na nátěry stěn a stropů v interiéru, tato barva dokáže sama aktivně odstraňovat organické škodliviny ze vzduchu. V pozadí stojí fotokatalýza. Při tomto procesu se využívá katalytických vlastností oxidu titaničitého v kombinaci s nanotechnologií. UV složka slunečního záření aktivuje tuto schopnost u jemně rozdrcených částic – jejich poměr je v řadě nanometrů. Škodliviny na organické bázi (kam patří mimo jiné například i nikotin) jsou rozkládány na neškodné anorganické sloučeniny.

Reklama