Zahradní plot

0
151
Reklama

Výměna plotu obvykle proběhne v pořádku, pokud si vše předem dobře naplánujeme.Nevhodný výběr může vážně narušit přirozenou krásu zahrady. Co můžeme všechno udělat pro to, abychom se nedopustili neodpustitelného přešlapu?

Rozhodnutí – ano či ne

Než se pustíme do výměny starého plotu za nový, měli jsme udělat jeho obhlídku.Skutečně potřebujeme nový, nebo se jen chceme izolovat od zvědavých pohledů našich sousedů?

Oboustranný souhlas

Pokud se rozhodneme přece přistoupit k jeho výměně, měli bychom se dohodnout s naším sousedem. Jeho vzhled může vyhovovat nám, ale ne jemu. Také je třeba si ujasnit, komu daný plot patří.

Překročení hranice

Při realizaci nového plotu nám budou pravděpodobně asistovat i nějací pomocníci.Abychom si nezkazili dobré vztahy se sousedy, domluvíme se, kdy můžeme vstoupit na jejich pozemek.

V našich možnostech

Na trhu se nachází nepřeberné množství plotů, ale troufnout bychom si měli jen na ten, který je v našich finančních možnostech. Design plotu přizpůsobujeme architektuře domu kvůli vizuálnímu souladu.

Pevný, bezpečný a …

Kamenný plot je oproti dřevěnému silnější a odolnější vůči mechanickému opotřebení. Při výběru plotu bychom měli dále zohlednit jeho bezpečnostní kvality. Když ho jednou postavíme, nebudeme ho hned měnit.

Rostlinstvo kolem

Při výměně plotu se naruší jeho blízké okolí. Pokud z obou stran roste tráva, proces jeho výměny proběhne hladce. Horší je to u záhonu, ze kterého musíme dočasně prosadit rostliny kamsi jinam.

Lokální výrobce

Pokud toužíme po originálním plotě, protože nechceme aby se podobal jinému jako vejce vejci, oslovme nějakého lokálního výrobce, který nám splní naše přání. Bude to snad rozhodně zato.

mood_gartenzaun_berater-

Reklama