Zařiďte si bydlení podle sebe

0
6
Reklama

Za přednost lze považovat, že se při zařizování nemusíte přizpůsobovat vkusu někoho jiného.Odpadnou tak pomyslné hádky o vhodné barvě, úpravě stěn či o výběru nábytku nebo materiálu na podlahu.

Nemusíte se nikomu zodpovídat z vašeho nepořádku, případně naopak z puntičkářský pořádku. Sami rozhodnete o tom, kolik místa je v bytě věnováno vašim zálibám.

Když jste v pronájmu

Co se týče investic do nábytku, neunáhlete se. Upřednostněte méně věcí, které jsou ale dobře skladné. Ty se dají v případě stěhování snadněji transportovat. Větší částku investujte pouze do kousků, se kterými počítáte i v budoucnu. Může to být například smoothie maker, příbory či kvalitní matrace.

Ve vlastním

Zařizování ve vlastním bytě se odvíjí od jeho velikosti, způsobu života a plánů do budoucna. Jelikož jde pravděpodobně o dlouhodobou investici, důležité je na začátku přehodnotit výhody a nevýhody stávajícího dispozičního řešení. Pokud vám nevyhovuje, zavolejte si architekta nebo designéra, který vám ho podle možností přizpůsobí. Dopředu se rozhodněte, zda jste přístupný i demolicím. Posun příček někdy dokáže udělat s prostorem divy. Zvážit změnu dispozice i za cenu stavebních prací se vyplatí.

Jak vybírat nábytek

Pokud žijete sami v malém bytě , upřednostněte multifunkční nábytek a spotřebiče.Například roztahovací sedačka poslouží k sezení, jako lůžko a nejednou i dvojlůžko.Stůl můžete využít jako pracovní ale i jídelní, pro oba způsoby připravte vhodné osvětlení. Máte rádi návštěvy? Sáhněte po rozkládacím stole a skládacích židlích.

o_zijete-sam-1

Reklama