Zařiďte si terasu a balkon podle nejnovějších trendů

0
2
Reklama

S příchodem teplejších dnů nás to přirozeně táhne ven a volné chvíle rádi trávíme v zahradě, na terase či balkoně. Jak je zařídit tak, abyste se tam cítili opravdu jako doma?
Trend exteriérové obývacího pokoje, která je přímým pokračováním interiéru, je zde již několik let. Zařízení se absolutně podobá tomu interiérové, odlišuje se však použitými materiály, které zajišťují dlouhou životnost nábytku i vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům. Nabídka materiálů je opravdu obrovská, prim hrají exotické dřeviny, umělý ratan či speciální materiály, které se spojují s jednotlivými výrobci. Pestrá je i nabídka tvarových variací, ze které si každý může vybrat tak, aby zařízení vytvářelo s domem i celým exteriérem jeden harmonický celek. Popularitu získávají outdoorové koberce. Jsou vyrobeny z odolných materiálů a dostupné jsou v různých barvách i s pestrými vzory.

Venkovní bazén v současnosti patří k mnohým rodinným domům a během sezóny je často skutečným centrem rodinného života. Myslet však třeba na to, že většinu času netrávíte v bazénové vodě, ale v blízkosti bazénu při oddechování, čtení, posezení s rodinou a přáteli, což je třeba zohlednit při výběru zahradního nábytku. Ten by měl být dostatečně odolný nejen proti povětrnostním vlivům, ale zejména proti bazénové chemii, aby si zvolené zařizovací prvky dlouho zachovaly původní barevnost. Zároveň by měl být z materiálů příjemných na dotek, protože se dostávají do kontaktu s pokožkou. Vhodné je, pokud jsou lehátka polohovatelná a současně mají lehkou konstrukci, aby se daly podle potřeby přenášet z místa na místo.

K mnohým (starším) domům zejména na venkově stále patří rozsáhlé užitkové zahrady, přičemž okrasná část se často soustřeďuje pouze na relativně menší dvůr s travnatou plochou a několika květinovými záhony. I zde si však můžete vytvořit oddechovou zónu přesně podle svých představ. Vzniknout zde může příjemná terasa, či dokonce exteriérová kuchyň. Tu můžete vybudovat například na místě, které kdysi obývali hospodářská zvířata. Zajímavou volbou jsou i zahradní altány. Místo na relax třeba nepochybně vytvořit i při víkendových domech, které se právě s nástupem teplých dnů začínají naplno využívat. Pokud do něj nechcete hodně investovat, vzniká prostor pro různé projekty, při kterých můžete využít vaši tvořivost.

Balkon hraje při výběru bytu často rozhodující úlohu a jeho absence může být důvodem, proč si zájemce daný byt nevybere. Nejednou se to však skončí tím, že se z něj stane jen další odkládací plocha na nepotřebné věci, které v interiéru překážejí, ale majitel se je nechce vzdát. Potenciál balkonu je přitom obrovský a relax, který si na něm můžete dopřát během teplých dní, neocenitelný. Při výběru sezení si však prostor nejdříve přeměřte, aby se vámi zvolený nábytek na balkon pohodlně vešel. Výborným řešením jsou skládací či stohovatelné židle a praktické je, pokud je skládací i stůl. Útulnou atmosféru si můžete navodit osvětlením, například ve formě solárních světelných řetězů, a určitě nezapomeňte na zeleň.

Reklama