Zazimování jezírka: Postarejte se o rostliny (1.část)

0
19
Reklama

S podzimním počasím přícházejí stále chladnější dny a my bychom neměli zapomínat na zazimování jezírka. Choulostivé rostliny třeba vybrat a zazimovat. Nezapomeňte ani uklidit odumřelé části rostlin a zakrýt jezírko síťkou.

Vyberte rostliny

Když teplota vody klesne pod 15 stupňů Celsia, je třeba z mělkého jezírka (s hloubkou menší než 50 centimetrů) vybrat rostliny, které neodolávají mrazem, jakož i choulostivé lekníny, a přemístit je na zastřešené místo, kde nemrzne. Exotické plovoucí rostliny přeložte do mělké nádoby a v domě je umístěte na slunné parapetu.

Odstraňte odumřelé části

Odstraňte odumřelé části vodních rostlin v jezírku. Třtinu, stébla a sítiny, pálky a jiné silné či duté rostlinné stonky ponechte. Tyto rostlinné prvky ve stavu zralosti nejenže vytvářejí pěknou kulisu, ale ve svém bezprostředním okolí udržují hladinu jezírka nezmrzlý. Ptáci a jiné živočichy tato místa využívají jako zimní napajedlo.

Zakryjte je síťkou

Je nejvyšší čas zakrýt jezírko síťovinou na zachycování listí nebo každý den sklidit z hladiny naváté listy. Ještě naposledy zkontrolujte kvalitu vody a v případě potřeby nasypte do vody stabilizátor pH faktoru.

 

 

Reklama