Zrození hvězdy IKO Cambridge Xtreme 9,5 °!

0
11
Reklama

Světovou novinkou mezi střešními skládanými krytinami je samolepící 3D šindel IKO Cambridge Xtreme 9,5 °. Je to jediný materiál svého druhu mezi skládanými krytinami, zabezpečující voděodolnost střechy již při sklonu 9,5 °, bez nutnosti vytvoření vodotěsného podstřeší!

Cambridge Xtreme lze aplikovat tak na nízké sklony, ale zároveň i na svislé stěny a tedy 90 °. Díky tomu má šindel Cambridge Xtreme nejširší možné využití od 9,5 ° -90 ° včetně.

Šindel Cambridge Xtreme je laminovaný šindel s 3D vzhledem, určený pro nejnáročnější klienty. Se svým jedinečným vzhledem se podobá šindel Cambridge Xpress, který v sobě kombinuje vysokou flexibilitu a architektonickou svobodu s jedinečnou materiálovou odolností. Střecha pokrytá takovým šindelem je velmi podobná přírodní břidlici, resp. tradičním dřevěným šindelem a cenově zůstává na úrovni kvalitních šindelů. Dvě vrstvy šindele zaručují výjimečnou mechanickou odolnost a zároveň flexibilitu. Jeho aplikace je díky nepravidelnému tvaru velmi jednoduchá a rychlá.

Tento unikátní střešní materiál je odolný vůči silným větrem a větrem hnané dešťové vodě. Viz záznam z náročných testů, které simulují extrémní počasí, které v Evropě nastává pouze jednou za 50 let!

Pro daný produkt výrobce poskytuje až 30 letou limitovanou záruku a 15 letou Platinovou záruku, která v případě zatékání střechy garantuje opravu střechy a náhradu škody až do výše 100%. Životnost produktu je až 40 let s minimálními nároky na údržbu. Je dostupný v 4 exkluzivních přírodních barvách. Keramizovaný granulát na povrchu zajišťuje UV ochranu a barevnou stálost během celé životnosti.

Cambridge Xtreme se vyrábí na dlouhodobě testované a extrémně trvanlivé vložce ze skelných vláken. Skelná rohož se vyrábí přímo v závodech IKO, to znamená, že její kvalita je pod neustálou kontrolou. Dlouholeté zkušenosti (v ČR již více než 20- let!) Ukázaly, že šindele z Evropské IKO produkce bez problémů zvládají proměnlivé podmínky středoevropského podnebí.

Velmi důležitá je speciální úprava asfaltu, která je chráněným technologickým postupem firmy IKO. Výsledkem je významné zlepšení odolnosti šindelů vůči vysokým teplotám. Proces – chemická reakce probíhá ve speciálním, přísně kontrolovaném výrobním zařízení, po dobu více než 10-hodin. Za použití bitumenu, plynného O2, fluxačného oleje a akcelerátoru (FeCl2) a při neustálé kontrole teploty celého procesu, zde asflat mění svou přírodní strukturu a po přidání práškového CaMg (CO3) 2 je dosaženo extrémně vysoký bodu tání šindelů – až + 125 ° C !

Zadní strana Cambridge Xtreme je pokryta masivním celoplošným samolepicím pásem, díky kterému je za velmi krátkou dobu po instalaci celá střecha dokonale slepená.

Střešní šindele Cambridge Xtreme jsou vhodné na nové střechy, ale díky své nízké hmotnosti jsou oblíbené při renovacích (hmotnost cca 12kg / m2). Oproti tradičním střešním materiálům vás nečeká dlouhá řada změn jako instalace paropropustné fólie, laťování, nové klempířské prvky, vysunutí střešních oken a jejich úprava v interiéru. Naplánování prací souvisejících pouze s překrytím šindelů je mnohem jednodušší a časově méně náročný než při celkové renovaci. Při koupi šindelů Vás nepřekvapí vysoké ceny jednotlivých tvarovek, protože samotné doplňky (hřebenáče, nároží ..) se vyrábějí ze základního šindele vyřezáváním.

Reklama