Automatizace domácnosti vám zjednoduší život. Jak na to?

0
0
Reklama

Představte si domů, který se chová podle vašeho životního rytmu a potřeb a samočinně vám zajišťuje pohodlí, bezpečnost, úsporu energie i zábavu. Jinými slovy, chová se inteligentně, a to podle detailních scénářů, které si zvolíte vy sami a které můžete sami snadno upravovat a přizpůsobovat počasí, rodinným aktivitám nebo požadované spotřebě energie.

Nejlepší na tom je, že si to nemusíte jen představovat, protože přesně tohle – automatizace domácnosti v rukou koncového uživatele – je největší výhoda systému tahem, který vyvinula společnost Somfy, světová jednička v oblasti automatizace vnějšího i vnitřního stínění, vjezdových bran a garážových vrat.

Domácnost, která se o vás postará

Jak tento tzv. smart scénář může vypadat? V letních dnech se žaluzie nebo rolety automaticky spustí, jakmile snímače teploty překročí nastavenou teplotu. Tím efektivně zabrání přehřátí interiéru, takže netřeba používat klimatizaci. Naopak, když je uvnitř zima a venku svítí sluníčko, systém sám vytáhne rolety tak, aby sluneční paprsky ohřály místnost. Zařízení díky inteligentním snímačům automaticky reaguje na změny počasí a tím vám ušetří energii, peníze i čas, protože už nemusíte myslet na to, zda jste zatáhli žaluzie nebo zavření okna – inteligentní domácnost to automaticky udělá za vás.

Větší bezpečnost

Nespornou výhodou systému tahem od Somfy je i funkce zpětné vazby, to znamená, že jste informováni o každém provedeném úkonu (např stažení žaluzií, zavření garážových vrat a zhasnutí světel), takže máte jistotu, že je vše v pořádku, nebo naopak rychle zjistíte, kde je problém. Svou domácnost můžete kontrolovat a řídit díky bezdrátové technologii io-homecontrol odkudkoliv, tedy i z dovolené. Tu si navíc můžete užívat i díky IP kamerám, pohybovým senzorem zda senzorem otevřených dveří a oken (včetně informací o stavu klik oken), které vás na případný pohyb uvnitř i vně domu okamžitě upozorní. Zlodějů tak mohou odradit i scénáře simulující vaši přítomnost, když se vaše stínící technika, zavlažování zahrady a světla chovají tak, jako byste byli doma. Více v bezpečí je přitom i samotná technika, a to díky větrné či otřesového automatice, která žaluzie chrání před nepříznivým počasím.

Úspora energií

Inteligentně zařízená domácnost ví efektivně šetřit energií několika způsoby. V době, kdy nejste doma, umí například odpojit spotřebiče, které není třeba nepřetržitě napájet. Díky široké kompatibilitě s produkty různých značek pak může systém ovládat i vytápění a vytápět jen tehdy, když je třeba a když jste doma. Rodiče či starší lidé si chválí i řízení osvětlení – postará se o automatické zhasnutí v době vaší nepřítomnosti ao regulaci intenzity světel. V neposlední řadě stojí za mínění ovládání tepelného čerpadla a klimatizace – to vše kdykoliv, odkudkoliv a prostřednictvím jednoho systému.

Uživatelský komfort

Díky jednoduchému ovládání je systém tahem vhodný skutečně pro každého, bez ohledu na jeho technické znalosti – samotná instalace zabere díky přehlednému uživatelskému rozhraní a využití bezdrátové technologie v podstatě jen pár chvil. A jak to probíhá? Systém po spuštění okamžitě rozpozná zařízení, se kterými je kompatibilní. Ty pak ovládáte díky graficky velmi vydařené aplikaci – tu můžete mít v počítači, tabletu i mobile se systémy Andorid i iOS. Zařízení si můžete roztřídit do skupin podle funkce nebo podle patře vašeho domu a můžete vytvářet denní, týdenní či různé jiné scénáře, které vám vyhovují. Při personalizaci svého uživatelského rozhraní máte absolutní svobodu, a to včetně nastavení kolem domu, rozložení místnosti, názvu jednotlivých zařízení apod.

.

Reklama