Barvy v interiéru, které zvýší pocit štěstí

0
16
Reklama

Každý chce být šťastný. Obzvláště doma, kde si sundáme boty, odložíme pracovní tašku a chceme žít podle vlastních představ. K tomuto pocitu výrazně napomáhají barvy a jejich vzájemné kombinace.Pokud přemýšlíte nad změnou, nabízíme vám plejádu těch „nejšťastnějších“ možností.

Jeden z nejjednodušších způsobů

Přidat barvy štěstí do interiéru je rychlý způsob, jak se v něm cítit lépe.Vždyť často stačí jen krásný barevný a zářivý obraz na stěnu a už nám zajistí pocit radosti na několik let. Stačí na něj pohlédnout. Nebojte se proto přinést odstíny vyvolávající příjemné radostné chvění. Nemusí jít totiž pouze o barvy na celou stěnu, ale io drobnější doplňky.

Žlutá

Slunce, radost, tvořivost a pohoda. Žlutá má několik odstínů, za nejšťastnější se pokládá jantarová. Proto doplňky jantarové barvy například dobře působí v ložnici, kde vědí jen svou barevností popřát člověku dobré ráno. Jantarová žlutá v nás vyvolává hřejivé teplo, které se nám rozplyne v duši. Je to barva slunečních paprsků, ale například i pivního moku. Není příliš zářivá, netáhne oči, je taková akorát na pohled a k úsměvu.

Růžová

Uplatnění najde nejen v dívčím pokojíčku do patnácti let. Růžová se stále více stává genderově neutrální barvou. Nemusí být vysloveno sladká. Od starorůžové až po jemný nádech fialové působí uklidňujícím dojmem a blahodárně. Výborná do ložnice a do prostoru, kde relaxujete. Fantasticky působí jako tón v tónu, například růžové květy na tmavě růžovém pozadí. Kombinace, na kterou se vám bude chtít dívat zas a znova.

Oranžová

Není řeč o neonové, ale jemné, horké oranžové, kterou se zabarví obloha při západu slunce. Můžete ji zvolit například do obýváku kolem krbu, kde ještě zvýrazní teplo plamene. Při oranžové více chutná jíst, takže to není barva příliš do kuchyně, ale kromě toho působí enormně uvolňující. Zajímavou alternativou je i umístění obrazů do prostoru, kde dominuje oranžová například s červenou. Stačí velkoformátový rozměr na stěnu a vaše pokoj bude rázem jiná. Mnohem veselejší.

Modrá – tyrkysová

Dobrou náladu vyvolá všude. Ne nadarmo je to přesně ten odstín, který nás chytí za srdce, když vidíme azurové moře. I suvenýry z přímořských letovisek mají často tento nádech a proto nás umí tak potěšit. Ve stejném tónu mohou být i židle v kuchyni, skříňky i divan. Je svěží, ale hodí se ik žluté a oranžové. Pro ještě širší úsměv.

Zelená

O její uklidňujících a pozitivních účincích slyšel už snad každý. Někdy se ale hodí ji připomenout. Zejména v pokojích, v předsíni nebo i koupelně.

2348491

Reklama